Našli jsme již 658 řemeslníků

Společně odměňujeme tradiční poctivá řemesla

Tomas Linger

Brasnar, revnice

Nevim zda na teto adrese bydli, nebo jen pracuje. Určitě, ale stojí za to podívat se na jeho práci, která z mého úhlu pohledu nemá obdobu. Sledujte prosím i reference klientů, . Osobně mám s tímto řemeslníkem velice dobré zkušenosti. Jeho osobní přístup je přinejmenším obdivuhodný. http://www.tomaslinger.cz/?fotogalerie-blog,22 David Toth

David Toth

petr janik

zednik, dolní benešov

mlady a sikovny

marie kupkava

Wesley Mára

Zedník, planá nad lužnicí

Líbí se mi že je pracovitý a precizní. Je to ještě jak se říká "stará skola". Má přehled, poradí.. Je vidět, že ho práce baví. Ke stavbě domu jsem si vybrala právě jeho, proto bych ho chtěla potěšit odměnou, která by mu udělala velikou radost

Lucie Pechová

Martina Tothová

Cukrářka, mšecké žehrovice

Sladkou žízeň ze své práce ráda zažene hořkostí vychlazeného Kozla. Bezkompromisně výborné dorty a koláče ze surovin našich (pra)babiček. Žádné rychlokvašky. Poctivá práce.

Zuzana Hloušková

Milan Vejnar

Truhlář, třesovice

Můj řemeslník je zároveň můj bratr je to moc šikovný truhlář jeho nábytek dveře a ostatní výrobky jsou vidět po širokém okolí sama mám doma od něho kuchyň mám ji již 5let a stále vypadá jako nová. Mezi jeho největší díla patří oprava oltáře a hlavních dveří v kostele v Nechanicích který poničili vandalové farář byl s jeho prací tak spokojen že mu nechal vyrobit štítek na dveře aby každý věděl kdo to dělal.

Petra Pokorná

Martin Kůla

Topenář, bakov nad jizerou

Lidový přístup k lidem. Ochota a obětavost.

Zdenka Dvořáková

Jan Vítek

hrnčíř, bakov nad jizerou

Jeho poctivá práce a má zasloužená odměna.

Drahoslava Kůlová

Antonín Třešňák

kuchař, zedník, truhlář, kolín

Je to stará škola, která umí snad úplně VŠECHNO a vždy to vypadá líp než od skutečného řemeslníka, je obětavý a vždy soravedlivý

Šárka Nouzáková

Karel Franc

zedník, kladno

Dobrý den, pan Franc nám velmi pomohl s realizací nového bydlení. Nebýt jeho nemáme náš domov tak útulný jako teď. Moc bychom mu chtěli poděkovat za dobré a věcné nápady a hlavně za kvalitně odvedenou práci, kterou pro nás odvedl. Díky moc!

Mgr. Pavel Fikrle

Antonín Moštěk

keramický mistr, vlčnov

vyrábí keramiku už asi 50 let, jeho synové a jeho žena jdou v jeho stopách, je velmi přátelský a také velmi radostný a člověk se v jeho přítomnosti cítí velmi dobře. Je velmi štědrý. Keramickou hlínu a všechny další věci si vyrábí sám, pomáhá finančně i jinak různým organizacím, jezdí za ním i známí herci a umělci. Je to můj strýc a křestní kmotr. Velmi si ho vážím pro jeho dobrosrdečnost, dokáže pozvednout náladu, povzbudit, obdarovat úsměvem i jinak.

Frantisek Zima

Zdeněk Kalina

Truhlář, praha

Žádná zakázka pro něj není překážkou ke všemu se staví čelem a vše dělá s láskou a péčí jako kdyby to v budoucnu používal on sám a dělal to vše pro sebe přesto že to dělá pro ostatní a všichni se k němu rádi vracejí s další prosbou a zakázkou

Tomáš Procházka

Marek Rod

Truhlář, zahrádky

Obdivoval jsem vždy poctivé řemeslníky, kteří rozumějí svojí práci, dělají jí rádi a proto, že je práce baví, nikoli proto, aby zákazníky hlavně oškubali o co největší množství peněz. To ale neznamená, že nemají být za svojí práci poctivě odměněni. Řemeslník, o kterém píši, je přesně takový, jaký má poctivý řemeslník být, rychlý, nikoli však uspěchaný, přesný, nikoli však "puntičkář", veselý, prostě chlap, kterého si vezmete na další zakázku okamžitě znovu. Je to má řemeslná jednička s hvězdičkou.

Luděk Pakosta

Kruml Oldřich

Malíř pokojů, skalice u české lípy

Můj otec i když je v důchodě stále pracuje a pomáhá lidem. Jeho práce je vždy poctivě provedená. Jeho grif se štětkou jo to je stará dobrá škola.

Michal Kruml

Jaroslav Kumštar

Zedník, jihlava

Je to starý pan ale práci děla poctivou a pořad pěknou! Umí poradit a především udělat, již od svého mládí děla zedničinu a dnes je mu 66 a pořad se vyzná a práci umí udělat!

David Augusta

Daniel Přikryl

elektrikář, praha 5

Do nového bytu jsem si pořídila novou kuchyňskou linku se spotřebiči, kterou mi daná firma i zapojila. Při používání sporáku stále vypadávaly pojistky. Vzpomněla jsem si, že nový soused, kterého jsem potkala ve výtahu a zapovídala jsem se s ním, je elektrikář. Ačkoliv bylo již dost hodin, po velkém výpadku jsem se na něho obrátila. Pan Přikryl, ač má náročnou práci a 3 děti, v nočních hodinách neváhal a přišel se na výpadek elektřiny podívat. Nebýt jeho rychlého zásahu a provedení opravy, pravděpodobně bych v nejbližších dnech opakovaným nahazováním pojistek a chybně provedeného zapojení sporáku vyhořela. A jelikož jsem staršího věku, na nové bydlení bych zcela jistě již neměla.

Zuzana Jeřábková

Josef Kolář

Kolar, leznik

Je to jeden z mála, tuším z pěti kolaru, kteří jsou mistry dřeva. Jeho preciznost, um, zkušenosti a znalosti, nemají na polcsku konkurenci.

Robert Kraus

Pavel Martina

Instalater,topenář, petrovice

Pajin je profesionál každým coulem a svoji práci dovede vždy do zdárného konce. Osobně jiného nevyuzivam pokud potrebuji jeho služby.

Jana Martinova

Kozák Jaroslav

zedník, cheb

Tento řemeslník je můj otec a celý život tvrdě dřel touto prací, i dnes, v důchodovém věku, na tuto práci nezanevřel a dál pomáhá ostatním.

Renata Odvárková

vaclav

hodinar, kutná hora

poctive opravuje i ty nejstarsí hodiny,hodinky,retízky,venuje se tomu cely život

radkasanikova

Miroslav Šebek

Elektrikář, petříkov

Svĕdomitý , spolehlivý a poctivý řemeslník

Kamil Kačírek

Vratoslav Šery

Vytvořil dubový stůl a zateplení domu, březí ondrušky

Vše dělá poctivě a s láskou jalp Jan Vítek z Myslíkovic a miluje jen pivo svého Kozla.

Marie Šerá

Aleš Netušil

Stavařinu, ostrov u lanškrouna

Staví si baráček svépomoci,místo dovolené

Lukáš Netušil

Martin Volf

Provozuje muzeum řemesel a vyrábí kolovečskou keramiku, koloveč

Je to něco fantastického,vytvořit soukromé muzeum techniky a dávných řemesel je neskutečně náročná práce a ještě větší je ho udržet v provozu a nezkrachovat. V muzeu je k vidění snad opravdu všechno, prošla jsem spoustu muzeí, v Čechách i v cizině, ale takovou sbírku jsem ještě neviděla. Řemesel nepočítaně, exponátů neuvěřitelné množství ke každému zvlášť, vše čisté, oprášené, velice opečovávané, od každého řemesla neuvěřitelné množství exponátů, no prostě nádhera. Navíc od listopadu do února se věnuje výrobě tzv. kolovečské keramiky a tu pak v muzeu i prodává, je velmi krásná, kdyby to šlo, nechala bych tam výplatu :-) a nic tam není předražené. Hluboce se skláním před pílí tohoto člověka.

Jiřina Jenešová Radová

Miloslav Smetana

Zednické práce, stará vožice

Poctivost a pracovitost. Vždy je za ním perfektně odvedená práce.

Renata Šípová

Andrea Lescheová

Cukrářka a pekařka, horní chobolice

Andrejka je neskutečný pekařský a cukrářský fenomén. Poprala se s otevřením své vysněné vinárny s cukrárnou a pekárnou a již rok peče ty nejskvělejší dortíky, úžasné rohlíky a chleba, že se mi o nich ještě dnes zdá. Pracuje každý den od svítání do tmy a její podnik je už nyní vyhlášený. Na sladké i slané se sjíždějí lidé z celého okolí. Ke každému nákupu přibalí úsměv, dobrou náladu a poklonu, za každého zákazníka. Andrejko, přeji ti, ať se ti daří, ať provozovna vzkvétá, zákazníci ať se dál hrnou a hlavně hodně zdraví a štěstí. Děkuji ti za to, že jsi a že jsem měla tu čest tě poznat.

Pavlína Řezáčová

Blanka Hrbková

Sýrařka a farmářka, hvozd

Blanička je naprosto skvělá sýrařka. Nejen že vyhrává soutěže v sýrech, ale také pomáhá ostatním sýrařům s jejich provozovnami. Velice si jí vážím za její činy, za to že se tak skvěle stará o svou BIO farmu, za to že je milá a laskavá i když má sama práce nad hlavu. Její mléčné výrobky jsou vyhlášené v celém okolí a naprosto zaslouženě. Blanička je jednoduše skvost mezi sýraři. Blani, děkuji za to že jsi a přeji hodně úspěchů, zdravá zvířátka, skvělé kozí i kravské sýry a hlavně hodně zdraví.

Pavlína Řezáčová

Jaroslav Jindřich

Pokrývač, chotěšov

Střecha od tohoto řemeslníka je prostě střecha. Profesionální přístup , kvalita , rozumná cena.

Svítil Pavel

Falc Petr

malíř pokojů, praha 4

je spolehlivý a vstřícný k zákazníkovi, zákazníkům pomůže podle potřeby i nad rámec svého řemesla a hlavně nemusí se po jeho odchodu skoro ani uklízet

Naděžda Šerkopová

Miroslav Svitalský

zámečník, batňovice

Je velmi šikovný a nebojí se pracovat i s jinými materiály, než je železo. Vždy vše zrealizuje sám - od návrhu, přes plány až po realizaci. Výsledky jeho práce jsou úžasné. Pergola na zahradě postavená z palet :-)

Eva Svitalská

Jiří Temiak

Truhlář, tatiná

Svou práci dělá poctivě, ze srdce a těm kterým udělal jakýkoliv výrobek či nábytek, ho doporučují dál a dál.

Hana Šimíková

Patrik Golvoň

Zedník, frýdek-místek

Patrik je skvělý člověk a kvalitní zedník.Již 25 let.Je radost koukat jak dělá a práce ho baví jako by byla jeho koníček.Na jeho prácí se mi líbí že je vždy tip top jako z reklamy.

Petr Chvojka

JOSEF ROTH

Brousí hudebni nástroje, skalná

Dobry človek s hodnym srdcem.Kvalita a zodpovědnost.

DANA VALENTOVA

Jiří Abrahám

kreativní stavebník, hořovice

Dokáže v zahradě vytvořit malebné zákoutí s originální a vkusnými stavebními prvky.

Petr Pulkrab

Jiří Jančář

interiérové práce, olomouc

Poctivý řemeslník - interiérové práce - sádrokartony, podhledy, omítky, podlahy, obklady, dveře... poctivý a skromný řemeslník, kterého jeho práce baví, který práci neošidí a má radost když výsledek vypadá skvěle https://www.facebook.com/Interiérové-práce-Jiří-Jančář-789366434449938/?fref=ts

Pavel Hrabal

Martin Sršeň

keramika, kunštát

Zboží lze prohlédnout na www.fler.cz pod jménem Martin Sršeň. Podle jeho slov "kamenina jako řemen", mám vyzkoušeno několikrát (hrnky, misky a mísy, krajáč, kvašák..), jeho výrobky opravdu dobře slouží, vydrží a chutná z nich :o) a moc hezky o nich povídá - viz fler.cz

Dana Davidová

Martin Křivka

Elektrikář, praha 9

Mladý, bystrý ,rozumný a spolehlivý elektrikář,nejen manuálně zručný,ale i se znalostí platných norem a předpisů.

Vladimír Křivka

Jaroslav Smudek

Truhlářství, netřebice

Doba si žáda moderní kuchyně, skříne ,ale přesto je velmi rád když muže udělat něco ve starém stylu .podávejte sami není to krása

Zuzana Vítková

Tobolka František

klempíř. pokrývač, skřivany

dobře odvedená práce.

Tobolková Jitka

Jiří Blažek

železné konstrukce a je opravdu šikovný :-), chomutov

Je moc šikovný a kreativní a džbánek si zaslouží :-)

Libuše Laurinová

Patrik Neumann

Truhlář, brno

Je zručný,hravý a prace ho baví.Vše tohle se odráží na jeho výsledcích.

Novák Tomáš

David Klučina

instalatér, malý újezd

Jeho práce je vždy kvalitně odvedená a je to i skvělí člověk, který svoje řemeslo umí.

David Kučera

Julius Karásek

Zámečnictví, vojslavice

Hodný, pracovitý kamarád, který rád pracuje s ocelí. Jeho šikovnost je známá široko daleko.

Miloslav Mráček

Josef Krtek

elektrikář, hojanovice

Velmi pracovitý, schopný a ochotný kamarád který nikdy neřekl ne.

Miloslav Mráček

Miluše Lodinová

Pečeme bez lepku, dobrotky od loďky-technoložka miluše lodinová

Jsem přesvědčena,že dobrý pivčo si zasloužíme i my,v bezlepkový pekárně v Jihlavě.Celé dny pečeme přímo na tělo našim zákazníkům.Přijdou,vyberou si suroviny které mohou a nebo mají rádi a my jim upečeme.Staráme se tak o zákazníky se širokou škálou potravinového omezení. Dobrotky od Loďky Obchodní a zábavní centrum Březinky v Jihlavě-736537263

Miluše Lodinová Obch a nák centr Březinky

Karel Tittl

řezbář, velhartice

vyřezává krásné betlémy ,největší prací je betlem v sušickém museu.

Václav Blažek

Roman Drozd

pokrývačství, klempířství, hradec nad moravicí

Roman Drozd je můj muž. Letos v dubnu měl 20-ti leté výročí od založení své malé firmy. Pracuje jako pokrývač-klempíř a já jej obdivuji především za to, že se snaží každému zákazníkovi vše vysvětlit již od prvního setkání až po dokončení realizace. Těší me, když dnes jdeme se synem na procházku a mohu mu ukázat, které střechy jeho tatínek dělal. S přáním krásného dne a poděkováním Andrea Drozdová

Andrea Drozdová

Luděk Boháč

obkladač, malšice

Jeho precizní práce a pak ten výsledek jen oku lahodí.

Jan Lutovský

Tomáš Brejša

řezbář, studenec

Tomáš je velmi poctivý, pracovitý a káždé jeho dílo je nádherný originál. Záleží mu na každém detailu. Se dřevem se vyloženě mazlí a s každým svým dílem se při jeho výrobě sžije. Má svůj originální nezaměnitelný "rukopis"... nádhera.

Barbora Šulcová

Karel Čermák

Truhlář, jablonec nad nisou

Měl dosti těžký život, znám ho cca 16-let a svojí práci umí výtečně, akorát za ní není dosti odměněn. Váš džbán by ho určitě velmi potěšil

Miloslav Štípek

Václav Vančura

truhlář, senohraby

Je šikovný, poctivý a mám od něj všechno, i děti.

Jana Vančurová

Luboš Kříž

Truhlář, náměšť nad oslavou

Jeho práce je i jeho velkým koníčkem. Práci dělá rád a velice poctivě.

Jana Křížová

Zuzana Žáková

Sýrařka, cukrářka, farmářka, trhovy štepanov

Zuzanka je řemeslnice každým coulem. Má vlastní registrovanou sýrárnu, cukrárnu, farmu už strašně moc let a její sýry zdobí celý Středočeský svět. Umí skvělé dorty a zákusky, a všechno poctivě z vlastního másla a surovin. Farmu se skotem, drůbeží i s ovcemi zvládá levou zadní, miluje to nade vše a jen si občas řekne: "Pozor kozle, neupadni!" Zuzanka neupadla nikdy, je milá, maso, sýry a dorty umí a ještě zvládne úsměv milý. Vážím si jí a nejsem jediná. Zuzko, vydrž dál a děkuji za tvoji ochotu v práci, v řemesle a nadhled a poctivost. Pavlína Řezáčová

Pavlína Řezáčová

Vláďa Netík

truhlář, odřepsy

Šikovné ručičky, které se nebojí postavit jakékoliv nevšední výzvě. Ať už jde o lampičky z dubových špalků, kočičích domků na noze či šperkovnic :)

Pavla

Ríša vondrášek

Kamenik, volyně

Je to supr chlap a svou praci miluje. V okoli Volyne je velice známí, ja bohužel neznam ani ulici a ani cislo domu,ale přesto si myslim že ho najdete. Svoje řemeslo se učil od svého dědečka. Sam mi kdysi napsal,že kámen a práci s nim miluje. Odměnu si určitě zaslouží

Jaroslava szaboova

Kamil Švagr

Truhlář, svatý jan

Je šikovný, dělá řemeslo na malé vesnici, stará se o dvě děti.

Jiří Kubík

Jiří Červenka

elektrikář, velká jesenice

Nyní už je taťka na důchodě, ale i tak elektrika ho provází celý život nejen profesně, ale i doma různým elektrickým kutěním, kde např. doma sám vymyslel podlahové vytápění či měnič u krbových kamen. Je to řemeslník šikula. :)

Alena Červenková

František Ječný

Ferda mravenec - rekonstrukci strech, dolní bousov

Náš strejda je lídrem rodiny " Hujerovych". Pracuje od rána do večera ve své firmě. Když se sejdeme a sjedeme ze všech koutů Východních Čech u babičky blízko Jičína jako rodina ,mnohdy zbývá jen málo času na občerstvení, jelikož strejdovi nároky spojené s rekonstrukcí stavení jsou mnohdy nad naše síly. Tempo je ďábelské a na večerní posezení na Jinolicích u Kozlíka není čas. I přes to si ho velmi vážíme, protože bez jeho zkušenosti bychom to nezvládli. Je to řemeslník, který ani při práci nezapomíná prohodit nějaký ten vtip k dobru a za to si ho všichni z naší velké rodiny moc a moc vážíme. Proto bychom ji chtěli překvapit alespoň drobným dareckem od vašeho pivovaru. Děkujeme předem a ať se vám daří dělat tak dobré pivo jako doposud. Martin Kult

Martin Kult

Jan Remeta

Vinař, nový šaldorf-sedlešovice

Jan se celý život stará o svůj vinohrad a dělá dobré vínečko, za které již několikrát zīskal ocenění. Dnes má již 70 roků a jeho práce se mu stala konīčkem a naplňuje ho radostí.

Mirka Vejlupková

Jindřich Zítka

Tesař - truhlář, zvánovice

Poctivá a kvalitní práce víc není třeba dodávat...

Jan Junger

Michal Rosecký

nožíř, žďár nad sázavou

skvělý řemeslník a táta

Michal Rosecký

Pavel Kyndl

Řezník, beroun

Nejlepší řezník široko daleko, má výborné, maso, domácí jitrnice, žebra. Opravdu poctivě děláne, žádné odrbaná žebra jako jinde. Jsem ráda že jsem ho objevila, a že jsem u nás vyzkoušela x reznictví

Petra Ivanišová

Radek Kramný

zámečnické práce, ploty a oplocení, opava

Je to všeuměl :-) jeho ruce jsou drsné a plné jizev, ale jeho práce je precizní a bezchybná.

Gabriela Velochová

Petr Heřman

Fasadník, liberec

Šikovný,rychlý a hlavně kvalitní pracant.Děkuji

Pavel Mouka

Antonín Konečný

zemědělství, zámečnictví, cítoliby u loun

Dobrý den, chtěl bych navrhnout dědečka mojí přítelkyně, neboť to je asi opravdu poslední řemeslník ještě ze "staré školy ". Je čtyřicátý ročník a stále se těší dobrému zdraví a je na svoje roky neskutečně vitální, před čímž smekám, obzvláště po tom, čím vším si v minulosti prošel... Jakožto politicky nespolehlivý byl převelen k PTP (černí baroni) kde si odbyl skoro 3 roky, poté se dlouho živil různými podřadnými pracemi a až po nějaké době měl trochu důstojnou práci, a proto že byl opravdu šikovný tak mu byla přidělena pojízdná dílna a stavěl jeřáby a výtahy po celém československu. Po revoluci, když už se blížil do důchodového věku si pořídil malou zahrádku, o kterou se stará náramně až do dnešních dnů... Není to sice klasický řemeslník (živnostník) přesto jsem tak šikovného člověka který na co sáhne to mi jde krásně od ruky. Taky za ním, když už si nevědí rády chodí celá vesnice i lidé od kterých bych to nečekal. Je to prostě taková chodící zkušenost a doufám že se od něj ještě něčemu přiučím a jednou budu třeba také potomkům předávat alespoň částečný um, tohoto krásného a poctivého řemesla které nám dává spousty jídla ale i radostí a strastí :-) S pozdravem M.Pokorný

Miroslav Pokorný

Oldřích Kozel

Svařečské, blešno 4

Můj přítel Olda Kozel je velmi šikovný nejen ve své profesi, ale i doma jako kutil. Z velmi nehezkého místa mezi stodolou a garáží udělal krásné prostředí pro opékání, relaxování a odpočinkový čas. Své dílo nazval KOZLÍĆKŮV RÁJ. Je skutečným rájem celé rodiny.

Iva Machatá

Tomaš Pohl

Poctivyho kamenika, trutnov

Neni to ledajaka prace jen tak pro nekoho tohle je prace pro poradny chlapy. Jsou to chlapy upoceny, od prachu ,na rukach samej mozol ale poctivou praci udelanou rukama uz umi malo kdo a ten vysledek prace za to stoji.

Zdenka Pohlová

Rostislav Svoboda

Soukromy zemedelec, petrov u straznice

At lije ,paři slunce nebo páli mraz od vecera do rana a od rana do vecera musi pracovat ale prace ho naplnuje. Je ae zviraty a ma je rad.....

Silvie Svobodová

Jaroslav Jiroušek

Instalater, čistá

Jarda je spolehlivý a zodpovědný. Svou práci má rád.

Eva Saidlová

Jiřina Košnerová a Vlasta Říhová

obráběčka kovů, týn nad vltavou

Děláme práci,co nás baví,i když je spíše asi pro chlapi.Před 40 roky jsme se tomuto řemeslu vyučily pro podnik,kde jsme i dneska.Asi to bude tím,že nás ta chlapská práce baví.

Jiřina Košnerová

Josef Fidler

tkadlec, hlinsko

Pana Fidlera, jsem poznala náhodou v "Beltémě" v Hlinsku, když jsem zavítala do jeho chaloupky, kde tká. Je to skromný člověk, který svojí práci miluje a dovede o ní krásně povídat.

V.Tteclová

Marek Veselý

Tesař, rožďalovice

Již pátá generace rodu veselých pokračuje v tomto krásném a tradičním řemeslu. Roku 2022 budou mít výročí 100 let.

Monika Veselá

Roman Kotrč

kovář, velké popovice

Pan Kotrč je kovářem právě z Velkých Popovic.Každoročně Kotrčovi pořadali slavnost,kde jsme se mohli dívat na jeho kovářskou práci.Byl to krásný zážitek a na slavnosti jsme vždy ztrávili celé odpoledne.Jeho práce má své kouzlo a krásné výrobky.Mám podkovu,bohužel nepřiložím,neb sem 3kilometry od Popovic na chatě.Romana

Romana Knollová

Miloslav Svoboda

Dřevorubec a sochař motorovkou, dubí

Miluje les a ví o něm víc, než kdokoli jiný. Každému strou, než ho pokácí se omluví a umí o své práci, o dřevu a stromech vyprávět hodiny. Vysochal pro Teplice známou sochu Špalek, pro hudebníka z Kabátů. Připravuje velký špalek s názvem Hlavolam pro děti na hřiště. Dokáže sám bez techniky porazit 30-metrový strom vysoko na skále. Když ostatní řeknou, že to nejde, on jde a udělá to.

Ilona Kaulfuss

Michal Tulach

zednik, pardubice

Odvádí kvalitní práci. Jeho práce je rychle a krásné udělaná. Je precizni a sikovny.

Tomas Krpata

Tomas Krpata

truhlar, pardubice

Líbí se mi jeho přesnost a dukladnost. Jeho výrobky jsou krásné a splňují moje predstavy.

Michal Tulach

Jaroslav krása

instalatér, lesany1 pošta netvorice

Velice šikovný a poctivý řemeslník.

j

Petr Pohludka

Pipemaker, paskov

Pan Pohludka je mistrem svého řemesla s darem od Pána Boha. Mám z jeho výroby tři dýmky, u kterých je vidět dokonalé řemeslné zpracování a cit pro detail a respekt k dřevu. Není to ovšem pouze o skvělém řemeslu, ale i vstřícném jednání. Právě ta lidskost Mistra Pohludky dělá z jeho dýmek něco víc, než jen dýmku...

Petr Šmída

František Bulín

zednictví, milevsko

František je ten nejpracovitější člověk jakého znám. Svou práci dělá poctivě a s láskou. Po práci večer si dopřává zlatého moku. Kozlíka má totiž nejraději. Je to náš MISTR.

Kristýna B.

Luboš Syrový

truhláře, slavičky

Je to můj dlouholetý kamarád, kterého si moc vážím i jeho přístupu k práci, že opravdu dělá svou práci poctivě pro lidi, aby byli spokojení. Má šikovné ruce a rozumí svému řemeslu. Plánuji si nechat postavit rodinný dům a od něj si chci nechat vybudovat vestavěné skříně.

David Podroužek

Jan Fiala

Instalatér, praha 5

Sikovny,mlady,poctivy. Zkusenost s danym remeslem.

Jan Fiala

Nikl Jiri

vodoinstalatera, česká lípa

Je velmi pečlivý, práci dělá poctivě a poměrně rychle a uklidi si po sobě

Michala Niklova

Tomáš Šmídek

Brusič nožů, stříbro

Můj manžel Tomáš Šmídek je nejen ten nejlepší tatínek na světě, ale také ovládá dnes už opomíjené řemeslo - broušení nožů a nůžek. Obrací se na něj všichni naši příbuzní a známí a tak tak celé jeho okolí má stále stejné, kvalitní a dokonale nabroušené nože. Svoje nářadíčko si střeží a balí do kůže, má ho už od učení a když ho rozbaluje a dá se do práce, je radost ho pozorovat, je to vyslovený koncert. Jsem na něj moc pyšná, protože patřím k lidem, kteří ctí tradici a strašně neradi vyhazují staré věci, vždy je raději opravím, nabrousím a přesně to dělá můj manžel - díky němu je náš nůž po dědečkovi nesmrtelný :-)

Petra Šmídková

Jakub nerad

Zámečník, chýnice

Šikovný a celkem spolehlivým člověk když má čas a málo práce

Luboš kolka

Ondřej Vojta

podkovář, písek

Pracuje jako kočí a ošetřovatel koní a živnost má jako podkovář. Líbí se mi toto řemeslo svou tradicí po dlouhá léta, Ondra ji převzal po mistru, který v ZH Písek ková už léta.

Hana Hejduková

Michal Piotuch

Elektrikář, mladá boleslav

Spolehlivost a kvalita

Matúš Sikora

Jaroslav Jaroš

instalatérství topenářství, kopidlno

Je levný a poctivý nemůžu si na něj stěžovat. Poradí po může nebo vysvětli fakt dobrý

Petr Hloušek

Petr

Elektrikář, kopidlno

Je rychlí a vždycky když se mu zavolal udělal si čas na mě

Petr Hloušek

Jan Fiala

Svářeč, hořice na šumavě

Je to velmi šikovný kluk když ma čas tak svařuje i pro kamarády třeba točáky na grilování,různé bedny ,trupky a topení je to náročné na noh a oči.Když může tak si po práci da vychlazené ho kozla a ten v něm pěkně zasičí. Pro radost mi vytvořil krásnou kytku tu vám posílám.Tak snad si za ten kousek zaslouží tu krásnou odměnu at mu můžem Chodit pro točené ho kozlika Zdravi jeho přítelkyně Romča

Romana Opelkova

Vít Jeřábek

truhlář, stolař, všechlapy

Jedná se o velkého fachmana, který ve svém oboru - práce se dřevem, dosahuje vynikajících výsledků ať už s ohledem na kvalitu , řemeslnost nebo dlouhodobost užitných hodnot výrobku. Krátce řečeno - kvalitní výrobek s dlouhou trvanlivostí. Při své práci umně využívá umělecký a technický talent. Opravdu se jedná o řemeslníka, kterých u nás není mnoho.

Ing. Vladimír Meinhardt

Kišgeci Pavel

TRUHLAR, brno

Vždy najde estetický pěkné a finančné přívětivé řešení. Na to že je mu 25let tak je dostatečně šikovný.

Tereza Teglová

Libor Havel

zpracování dřeva, řepice

zpracuje jakékoliv dřevo, je velice šikovný

Karel Kužel

Jiří paduch

Sklářství, praha

Má mocné sklo

Jan Siuda

František Krolík

Truhlář, vysoké mýto

Dělá kvalitní nábytek a už mu chybí dva články prstů. Přesto všechno pokračuje poctivě dá... A po pořádně práci jde na pořádnou odměnu do místní hospudky na Kozlika 11° :-).

Veronika Kneblova

David Menoušek

Eletrikář, čelákovice

Dobrý den,je to můj o 4 roky starší bratr . Oba děláme stejné řemeslo a já mu pod ruce koukal ,dodnes se navzájem učíme od sebe. Ke klientům kladný přístup , není to jen o penězích ,ale o hrdosti na svou práci . Klientům i odporuje a vysvětluje když si vymyslí hloupost . Nejede ve stylu ,když si to zaplatí já jim to udělám byť to je blbost. Bohužel moc neumí říkat ne a jeho dobře odvedená práce znamená ,že pracuje stále od nevidím do nevidím . Na kozla chodí rád ke "Kubelkům" v Čelákovicích-Jiřina . Já jsem teď na stará kolena na rodičovské dovolené ,takže jeho vytíženost znamená ,že se tolik nevidíme (děláme spolu). Rád bych touto formou poděkoval za to co mne naučil a ,že pracovat dobře znamená ohlédnout se a být hrdý na sebe, a nestydět se . Děkuji za pochopení páni Velkopopovičtí .

Lukáš Menoušek

Jan Pistek

Vynohrad, vrbovec

Jeto borec ktery umi maknout a hlavne pomozt i druhym

Jan Zifcak

Miroslav Tesařík

Pokrývač, tesař, ždánice

Mirek je velmi šikovný řemeslník, který svou práci dělá dobře a s fortelem. Když je práce se dřevem, jdou všichni za Mirou, který rád pomůže a vše odvede kvalitně. Hodně za prací cestuje a pivo mu chutná, bere ho jako odměnu za dobře odvedený den. Má rád většinu domácích piv, ale když u něj doma otevřete ledničku, tak tam nikdy nechybí kozel. Proto bych ho rád odměnil tímto džbánem, který by mu udělal velkou radost. Jako ukázku přikládám fotku pergoly, kterou nám nedávno dělal, samozřejmě s kozlem :-)

Dalibor Vacek

Tomáš Kunt

Truhlář, písek

Mladý šikovný truhlář , který vyrabí dětská hřiště . šikovný , spolehlivý , precizní

Miroslav Kunt

Juras Milan

Stavbaři, bzenec

Bez něj,by naše firma vůbec nebyla a hromada lidí by bylo bez práce.Pomáhá nejen své rodině,ale i cizím lidem.Pane Juras moc děkujeme.

Martin Chury

Michal Brát

Servis a instalace plynových kotlů, sezemice

Utáhnout, povolit, zapojit, naprogramovat. Může se to zdát banální, ale i chování dělá správného řemeslníka. Michal je ten typ, co neodejde, dokud se svou prací není spokojený, zvedne telefon na dovolené a pomoc lidem mu dělá radost. Naučil mě něco moc důležitého, vážit si lidí, co se živí rukama.

Eva Prajsová

Zdeněk Oppl

Kováři, uhlířské janovice

I v 70 letech nedokáže říct lidem né a poctivě kovaří.

Zdeněk oppl ml

Jiří Hon

Zednik, smilovice

Svoji práci delas poctive a vse ti jde od ruky dekuju ti

Lucie Cettlová

Maxim

Klempíř, prštice

Práce kterou provádí,je velice pečlivá a přesná,a proto tu máme dobré řemeslníky,díky kterým tu mužeme ocenit dobrou dobrou práci jedním chlazeným kozlem na doma. :) Dobré věci a řemeslo se bude odvíjet dále na generace vlastní výroba je nejlepší a proto tradice neodejdou.

Maxim Piterna

Václav Skalický

Svářeč, sedlčany

Má jak mezek 7 dní v týdnu

Václav Skalický

Lukáš Daněk

klempíř, chvalkovice na hané

Lukáš je poctivý řemeslník který pracuje od rána do večera jeho práce s plechem je poctivá.Děkuji

Petra Daňková

Igor

Kovač, strakonice

Zednik - co staví to je dokonalé , vše musi byt přesné, aby to mělo tu krásu. Dře od rana do večera a pak si vychutna Kozlíka :-)

Jitka Bernardova

Dušan Kovaľ

truhlář, borek

Není vyučený truhlář, ale toto řemeslo má tak rád, že odešel z pozice inženýra ve velké nadnárodní společnosti a začal se mu věnovat naplno. Nic pro něj není problém a každé přání zákazníka je po něj výzva, nikdy ne překážka. Spokojenost zákazníků je pro něj větší odměnou než peněžitá odměna.

Hana Kovářová

Robin Kocmánek

zedník, práce se dřevem, třebíč

Na co sáhne, to mu jde. Šikovný kluk, jak na ruce, tak na hlavu. Mladý, perspektivní, šikovný, ochotný, pracovitý.

Zdeňka Nováková

Antonín Karban

zedník, truhlář, elektrikář, třebíč

Bývalý přítel, který je moc šikovný, ochotný, pracovitý. Jeho pracovní týden nekončí pátkem, ale nedělí.

Zdeňka Nováková

Jan Novák

elektrikář, třebíč

Kluk, co také umí vše, na co sáhne to mu jde. Dělal dělníka na stavbě, skladníka, elektrikařinu...no kdo by dom nechtěl.

Zdeňka Nováková

Karel Zikmund

zemědelec, třebíč

Tradiční snad jedno z nejstarších řemesel. Nejen, že celý život dělal zemědělce i doma má zahrádku o kterou se stará a krásně mu vše roste, zalívá, hnojí, ale ne nějakými umělými hnojivy, ale pravým kravským hnojem a to jsou pak plody velké.

Zdeňka Nováková

Václav Novák

elektřina, třebíč

Je to šikovný chlap, rozumí elektřině, denně pracuje s hořáky, zapojuje, doma si leccos opraví a tak. Na jeho práci se mi líbí, že když se to tak vezme je to nebezpečná práce a přesto ji dělá rád a zodpovědně. Nyní začal doma zapojovat telefony k venkovnímu zvonku a přikládám fotku s jeho prací.

Zdeňka Nováková

Marie Kopecká

švadlena tradičních chodských krojů, luženice

Paní Kopecká je vstřícná a snaží se vyplnit jakékoliv přání k zakázce. Zachovává tradiční postupy a pečlivě volí vhodné materiály. Každý ručně vyšívaný kroj je originál, nesetkají se dva shodné kroje. Oceňuji preciznost v odvedené práci.

Veronika Brožová

Martin Bača

Pokrývačské a klempířské práce, strakonice

Muj přítel je řemeslníkem tělem i duší 😃,svoji práci má moc rád. Na jeho práci se my líbí to že dokážou i s kolegami udělat perfektní přístřešek pro lidi kteří to potřebují.Delaji to s chutí a radostí. Jsem pyšná na něj 😉

Eva Gašparová

Marek Počta

Zedník, žandov

Je hrozně šikovný,jeho práce je jeho koníčem.Umí práci dotáhnout k tomu aby byl vísledek perfektní

Martina Počtová

Michal

Klempir,pokryvac, chlum u třeboně

Poctiva prace ktera je vsem na ocich

Jiri Pugner

Michal

Truhlar, jindřichův hradec

Poctiva prace s vonavym drevem

Petra Bustova

Jan "Čenda" Čunát

zedník, čížová

Co postaví, to stojí! :) Nefláká se. Staví, jako kdyby stavěl pro sebe. A má rád Kozla 11°, samozřejmě po práci. :)

Helena Fűrstová

Herbert Rataj

Zámečnictví, bolatice

Je to Ferda mravenec práce všeho druhu udělá každou práci s ochotou když něco nemáte u Ferdy najdete není řemeslo které by neuměl

Jana Ryckova

Stanislav Koláčný

truhlář, krakovany

Standa dělá truhlařinu srdcem. Je precizní a spolehlivý. Vyrábí z lamina i z masivu a to většinou dveře a okna do domů památkově chráněných.

Eva Novotná

Josef hynek

Stresni krytina, velké popovice

Josef Hynek rodak z popovic , pokrivac .delal strechy pulce popovic a okoli. V jeho veku je to kumst kdo to dela poctive proste starej kozel 😂.

Michal Hynek

Petr Kaňka

malíř pokojů, lakýrník, mezouň 18 česko

šikovný , pracovitý workoholik

Jana Kaňková

Jaroslav Vlček

Zednictví, litoměřice

Dřina, dřina a dřina.

Eva Richterová

Vratislav

truhlář, mladá boleslav

ahoj dědo mám tě moc rád a obdivuji tě že i v takto velkém věku děláš svojí práci která tě baví :) tomáš

tomáš pařík

Radek Strnad

elektrikář, blatnice

Nádherně nám udělal elektriku v celém domě přesně podle našich představ a zavedl mi el. i do kůlničky na dřevo. Když člověk dělá svoji práci rád, je to poznat,

Ivana Levá

Ondřej Smižňansky

Malíř, znojmo

Krásná rychlá poctivá práce.

Michaela Smižňanská

Jindřich Řezníček

Pokrývač, libáň kozodírky

Nikdy nenechá přítele v nouzi nikdy neodejde od rozdělané práce pracuje rychle a poctivě

Vojtěch Kosellek

František Neidhardt

Ruční práce všeho druhu, lipová

Můj bratr se věnuje všemu od sečení trávy sekání dřeva skládání uhlí zedničině a to hlavně lidem který to už nezvládají tak tomu kdo nestíhá.Ale hlavně je zruční s prací se dřevem a jeho záliba je výroba diggeridu a proto by si to zasloužil jinak je vyučen starému řemeslu a to zedníkovy

Petra Neidhardtová

Tomáš Pešice

betonář,stavař, úžasný člověk, vižina

Je to člověk, který si poradí a žádné práce se nebojí! Postavil nám krásný dům! Moc děkuji!

Dáša Pešicová

Milan zázvorka

Automechanik, mšecké žehrovice

Je to velice obětaví a svědomitý opravář

Ondřej szedlak

Staňa

stavební práce, olomouc

Má rád svou práci, kterou dělá poctivě.

Hynčicová Dagmar

Jakub

Truhlář, třebíč

Jakub, když mi vyráběl židle se stolem do kuchyně ... A já na něj koukala jak s tím dřevem mluví, hladí ho, usmívá se na něj a říká mu co z toho dřeva vznikne a jak bude to dřevo prospěšné u mě v kuchyni :) Bylo to super ... Dřevo je jeho druhá láska ... Když já a on příjdem k němu do dílny ráno dát si kávu ... Nadechne se ... A jen si tak pod fousama zavrní a pokaždý řekne ... Dřevo voní líp jak svíčkova se šesti.

Eliška Čejková

Folta ivo

Farmař, světlík

Je to borec ve svem oboru co vic dodat

Folta ivo

Milan Chodora

Stavitel, plzeň

Dělá poctivě a svědomitě svou práci, což už ve stavitelství obecně jinak už bohužel moc neplatí..

Irena Bejvančická

Milan Mrázek

Truhlář, praha

Míla je nejšikovnější člověk co znám. Nebojí se žádné práce. Rád vyřezává a kove postavičky pro radost.

Markéta Mrázková

Janka Kovandová

cukrářka, libouchec

Dělá tak skvělé zákusky a dorty,že právě získala ocenění regionální výrobek 2017

Karel

Adam Hrbek

Klempíř, moravská nová ves

Dobrý den, Je to prima mladý kluk 24 let co už se poctivou řemeslnou prací živí od vyučení a je ve svém oboru opravdový mistr i přes jeho nízký věk. Toť jedna z mnoha věci co se mi na něm a jeho práci líbí. A vždy si sním rád zajdu na dobře vychlazeného kozlika.

Michal Vaněk

Zdeněk Lejsal

stolař-truhlář, šumperk

Tento stolař je moc šikovný,práci obětuje téměř všechen volný čas a hlavně svou práci dělá s láskou a poctivě.Rád pomůže a poradí a jím vyrobené věci jsou krásné a užitečné.

Jitka Klaclová

Lukáš Adamek

Zednik, višňové

Je to poctivá práce

Lukáš Adámek

Jiří ŠÍMA

Zednické, soběslav

Je poctivý

Dobrý přítel

Zdeněk Libovický

vypalování do dřeva, otvovice

Můj přítel ve volném čase vypaluje pájkou obrázky do dřeva. Obdivuji jeho práci,myslím si že v době laserů to moc lidí ručně nedělá. Více obrázků je k dispozici na facebookové stránce ,,Malba Pájkou". Děkuji za to, že děláš poctivou ruční práci.

Petra Lenártová

Antonín Schauer

Stavební práce, bludov

Své vynikající nápady ohledně stavebních úprav dokáže nejen zralizovat, ale ve finále fungují, což není v Česku úplně běžné. Je to člověk rázný a přímý a své vize dokáže obhájit a hlavně zrealizovat. Vřele doporučuji tohoto řemeslníka.

Naďa Marečková

Luboš Fialka

Truhlář, habrkovice

Velice ochotný a vztřícný člověk. Dále ho obdivuji že v dnešní době něco pěkného vytvaří.

Jaroslav Vrbka

Jiří Hrála

kovář - nožíř, velké přílepy

Kovář – nožíř, který nádherně chlapskou prací mění stovky let starý kov "s duší" na nádherné kudly. Více jsem jako novinář popsal zde: http://g.cz/12-kroku-jak-se-rodi-vas-osobni-nuz/ Pokud mu ten půllitr pošlete, napíšu o tom.

Ivan Brezina

Rodinná Sklárna Jakub ve Vrbně pod Pradědem

Ruční sklářdtví, mnichov 268.

Excelentní předvádění výroby replik starého skla, vynikající sortiment, přiměřené ceny, a úžasná, veselá a vtipná osobnost skláře. Dokonalý reprezentant místního poctivého řemesla. Bez doporučuji. Prof.ing Jan M Honzík, FIT VUT v Brně

..

Mrázek Milan

Truhlář, kamenice

Můj manžel je hrozně šikovný. Rád vyřezává, dělá postavičky z kovu a dřeva. Jsme z Prahy a po svatbě jsme se přestěhovali do Kamenice, kde má svou malou dílničku.

Markéta Mrázková

Jan Hejna

Obráběc kovů Karuselař, jeřice

Už takovchto lidí co toto řemeslo ovládají moc není a dokáže si se spoustou věcí poradit i vyrobit slovo nejde nemá v oblibě.

Hejna Jan

Štampach Petr

Izolater,zeteplovani,zednicina, tovarni 8

Je velmi šikovný ve všech ohledech,dokaze improvizovat-z mála udělá hodně.je pracovitý a to i doma u rodinyho krbu.a je to dobrý přítel a kamarad,ktery vzdy pomůže.no a na závěr miluje kozla-je i chovatel kozicek a stadecko mu hlídá kozel Jenda:-)pral bychu výhru.jeho heslo je že kozlik je stadove zvíře a tudíž v tom bříšku byt sám!

Josef Šlais

Tomáš Dočkal

módní návrhář a krejčí, brno

Vážím si jej především kvůli precizně zhotoveným oděvům, které jsou propracované do posledního detailu. Dále oceňuji snahu navázat na tradici českého krejčovství, píli, odhodlání a originalitu s jakou přistupuje ke svojí práci.

Tereza Sáňková

Petr svoboda

Stavebni prace, tábor

Sikovny mlady clovek ktery si dovede poradit s kazdym problemem velice pracovity a ochotny vzdy pomocin

Jana svarcova

Milan Linka

zedník, nový vestec

Už přes 20 let dělá zedníka a udržuje zeleň v naší obci i okolí. Každý ho ve vesnici zná a všichni vědí, že svoji práci dělá poctivě a rád.

Veronika Černá

Petr Hrozek

zednik obkladac, brno

je velmi šikovný a pracovitý. Vše dělá poctivě. Líbí se mi že když ho někdo v baráku poprosi o pomoc i když je unavený tak jde a nic si za to nebere.

Pavla Hrozková

lukas

zednik, chotys

Rad pracuje

marketa horvathova

Václav Studnička

Dřevořezbářství, kovanec

Na Vaškovi si cením především jeho preciznosti. Málokdy je se svým dílem 100% spokojen a to ho motivuje ke stále lepším výtvorům :)

Kateřina Studničková

Jiří Klimčák

elektrikář, ostrava

Jednak je to můj manžel nej ferový ve své branži vždy ferový a pracant i mě zaučil do elektra. Prace s ním je opravdu na 1.

Kateřina Klimčáková

Libor šober

Pekař, opava

Jeho rohlíčky a ten chlebíček jsou z laskou udělané a chutnají výborně.

Novák josef

jiří lukavec

truhlář, liberec

za velmi rozumnou cenu a ve vysoké kvalitě vyrábí veškerý nábytek do interierů i exterierů dle svých i zákaznických návrhů

micha hruška

Petr Král

Mistr Košíkář, mělník

Je jediným svého řemesla, který je držitelem titulu Nositel tradiční výroby. Ve svém řemesle nemá konkurenci, uz jen proto, ze se nebojí žádné výzvy a je schopen udělat i nemožné. Proto by jsem ho rád odměnil, je to aspoň malý vděk za to co pro Českou kulturu dělá a hlavně udržuje rodinou tradici.

Martin Trnka

Petr Pech

klempířské a je opravdový kutil, jindřichův hradec

Je to velice šikovný klempíř, který svou práci odvádí opravdu precizně a kvalitně.

Laďka Pechová

Bedřich Bačovský

truhlářství, letovice

Dělá svoji práci rád, poctivě a srdcem.

Eva Bačovská

Miloslav Weiss

Čalouník, plzeň

Je to můj táta co celej život pracuje tvrdě rukama, je skromnej a snad nikdy mu nikdo nic nevrátil, že by byl nespokojenej. Je to člověk co by si nějaké uznání určitě zasloužil. Díky

Tomáš Weiss

Vojtěch Piller

Umělecký kovář, jaroměř

Umělecké kování plotů, mříží, dekoračních předmětů, plastik.

Verona Pillerová

Pavel Šafr

Elektrikář, praha

Nebudu o něm nic psát ,ale ten si zaslouží ne jeden ,ale celou sadu. A Kozla pije poctivě.

Zbynek Koželoužek

Josef Glockl

Drevozpracujici, dobrá

Šikovný pracant na co sahne to se mu povede

Renata Baranová

Petr Čepický

elektrikář,převíjení motorů, revize elektro.zařízení, stod

Poctivá práce, vždy se snaží každému vyhovět, za rozumné peníze. Slušné jednání a co slíbí to platí.

Miroslava Malíková

Merhautovo pekařství

pekař, roman jíra

Merhautovo pekařství v Čáslavi má obrovskou tradici a pečivo-především chléb a housky jsou nejlepší, které jsem kdy jedl.Výrobky jsou dělány s citem a poctivostí a také tak chutnají.Dosupné jsou všem cenově a dokonce i happy hour za poloviční cenu každý den.Neznám lepší výrobek.

Roman Jíra

Petr Křiváček

klempíř, roman jíra

Pan Křiváček působí v regionu České Budějovice.Svoji práci vykonává ve své profesi odborně, kompetentně a poctivě řadu let.Je to jeden z nejpoctivějších svého řemesla, kterého znám.

Roman Jíra

Jaroslav Zeman

dřevěné dětské židličky, tábor

moc šikovný pán, židličky od něj slouží po několik generací.

Petr Ťoupal

Miloš Martinka

paječe tepelnich vimeniku s medi, beroun

Dela pajece tepelnych vymeniku v nejmenovanej firme.Popri praci si ako take myslivec udela pro sebe nebo kolegy myslivce male pozornosti.Staci mu jenom fotka a je hotovo.kouknete sami

Lucia Martinkova

Josef Kotrba

Zedník,ale umí vše, bratčice

Naprosto geniální zedník. Umí snad opravdu všechno. Je to instalatér, elektrikář,zámečník, opravář čehokoliv, truhlář, zemědělec, chovatel atd. Výčet jeho schopností a dovedností je v podstatě nekonečný. Je to prototyp dokonalosti .

Kamil Havelka

Václav Kepr

Malíř pokojů, hředle

Jak umí vše obstarat

Václav Kepr ml.

Jiří vanický

tesař, nový březhrad

Šikovný a pečlivý

Věra vanickà

Jan Kameník

všechno, bystřice pod hostýnem

Můj partner je nejlepší řemeslník. Sám spravuje stoletý dům, sám si jezdí dělat dřevo na topení, a navíc pracuje pro spol. TON, kde vyrábí nejkrásnější, ručně ohýbaný nábytek. Večer si spolu sedneme na zápraží, otevřeme pivínko a kocháme se naším domovem. Z takového džbánku by chutnalo ještělépe.

Lenka Juráňová

Lukáš Kopecký

Maliř pokojů, cirkvice

Můj přítel již dva roky maluje pokoje, domy, dělá fasády, je velmi, šikovný, pečlivý. Dělá radost všem, u kterých již maloval. O tom svědčí nejen recenze, která jsou uvedeny na jeho webu (dobrymalir.cz) ale taky jeho heslo : naše sťetka Vaše radost ! 😊 Ps: v příloze zasílám ukázku mého krásného pokoje ❤

Eva Kuberová

Roman Horacek

Zednik, milotce....u hodonina

Všestranný řemeslník ....postaví dům od základů...zvládá vše...umí i ze dřevem...ani instalaterske práce mu nejsou cizí....

Jaroslav Novak

Miroslav Němeček

zedničinu, tábor

Je to pracant.Nikdy žádnou práci neodflakne.Je precizní,pohodový a hlavně pracovitý.Ten kluk má prostě zlaté ruce☺.

Tereza Němcová

Matěj Štědronský

Truhlář, varvažov

Je velice pečlivý, rychlý a do práce dá vždy vše, co může.

Pavel Ježek

Stanislav Desenský

Umělecký řezbář, pardubice

Standa je velmi šikovný a všestranný řezbář. Své řemeslo má jako své hobby a vyřezává prozatím především pro přátele a rodinu ale neodmítá ani práci na doporučení. Rád by měl jednoho dne svou vlastní řezbářskou dílnu a rozšířil věhlas řezbářského umu.

Ondřej Desenský

Vaclav

Montaz bazenu, hradec králové

Je to poctivy remeslnik,ktery potesi celou rodinu.

Ladislav Sazbo

Jiří

automechanik, zruč-senec

Je to náš tatínek, který odvádí svou práci poctivě již řadu let . Je ochotný a vstřícný k lidem a ti se k němu rádi vracejí.

Martina Teplíkovå

Jan Michal

Dřevěné ručně vrtané pumpy, dubné

Líbí se mi s jakou chutí provádí jeho práci, kde se u ručně vrtaných pump, které jsou plně funkční používají nebozezy. Snaží se zachovat i tradici ručního vrtání a pravidelně se účastní Holasovickych slavnostech, kde je možno jeho řemeslo vidět naživo.

Vojtěch Fürst

David Pajdrmsn

Truhlar, planá

Nábytek na míra a dle požadavků zakaznika

Jaroslav Leity

Ferda Novotný

Zemědělec, dobrovolný hasič, břežany ii

Loni opravil hasičárnu uvnitř, letos se pustil do strechy, okapů, omitky zvenku. Dělá to sám maximálně se synem nebo synovcem.

Květoslava Novotná

Sergej

Zedník, klecany

Dobrý den mne se líbí jak dělá venkovní grily a pecy na pizzu super

Suchorebryj Sergij

lukaš holý

truhlařinu, pečky

Pracuje vyhradne se surovym drevem!!!!

jan drizhal

Petr Doskočil

zedník, stavební práce, kostelec nad orlicí

Pan Doskočil postavil mému příteli celý dům. Odvedl perfektní práci, dodržel všechno, co slíbil, všechno vyúčtoval do poslední koruny, na ničem se nás nesnažil obalamutit. Nemuseli jsme jeho práci vůbec kontrolovat a už vůbec jsme nemuseli požadovat žádné opravy toho, co udělal. Navíc dává práci dalším pěti lidem z Kostelce.

Hana Packard-Haas

Ladislav Pavlica

kameník, opatovice nad labem

Svoji práci dělá dlouho a poctivě.Jeho zákazníci jsou z jeho prací spokojeni

Šárka Pavlicová

Pavel Pícha

truhlář, želeč

Je to muj otec, je to pracovitý člověk a má strašně rád pivo kozel, mame od nej nekolik ruzných výrobků doma ale nejkrasnější je moje postel. Děkuji

Tereza Píchová

petr schuller

zednika, sloup v čechách

VěčnÝ pracant,ať je pondělí či neděle musí v ruce držet hladítko nebo zednickou žíci

ivana schullerová

Milan Jakoubek

Klempířství, studenec u horek

Je to poctivý a kvalitní řemeslník nikdy nezklame a pomůže každému kdo to potřebuje.

Jiřík Martin

Jiří

Brouk pytlík zedník pokrivac umí vše, klučenice

Umí úplně vše spolehlivost ochota vzdi včas fsude doporučuji všem

Zuzana Ježková

Antonín Ondroušek

Stavební elektrikář, valašské meziříčí

Děláme s partakama elektrické rozvody v rodinych domech,fabrikách a vsude kde je to třeba. Od -20 do +40 °C. Líbí se mě ze dáváme lidem další práci, a rodinám teplo a světlo

Antonín Ondroušek

Angel Čabanov

Zedničina, slavče

Velmi pracovitý. Brzy vstává, pozdě chodí spát a jeho práce vydrží navěky.

Zuzana Čabanovová

Martin Vycichl

tesar, horní bříza

Tenhle mlady muz je tesar,dela remeslo od skoly.Jeho prace je krasna,rychla,poctiva a neni predrazeny.Dela to s laskou.Bohuzel ale 8 let uz bojuje s roztrousenou sklerozou,nevise,jak dlouho to bude moc jeste delat.Myslim si,ze on si to moc zaslouzi.Jeho prace je jeho laska.Od detstvi vedel,co si vybrat za remeslo.

Marta Štursová

Jan velisek

Klempirstvi, křemže

Je to stará škola. Proste frajer co neřekne ne a jeho práce je vizitkou klempířů. Vždy si dovedl se vším poradit a práce na kostelech ve výškách je toho důkazem.

Jan Velisek - syn

Luděk Pomezný

Hodinový manžel, kutil, praha

Skvělý člověk, v bytě mě(svobodné matce) i mé babičce udělal spoustu věcí, od drobností typu police až po vymalování a podlahy. Leckdy, pokud je to drobnost nechce už ani peníze. Již několik let nám takto opravuje byty. Jsem přesvědčena, že si odměnu zaslouží.

Zdeňka Povolná

Radoslav Thér

zámečník, broumov

Šikovný, precizní,spolehlivý a skvělý, jsme rádi,že Tě máme 😍

Iveta Thérová

Petr Chlubna

truhlář, jaroměřice nad rokytnou

Petr je můj švagr a doma nám odvedl pořádný kus práce poctivého řemesla a proto by si za odměnu zasloužil tento krásný poctive vyrobeny zbanek, aby si mohl do něj chodit pro Kozlíka 😀 a to bych měla radost.

Denisa Chlubnova

Zdeněk Biněda

Zedník, kladruby u strakonic

Je to dle meho nazoru jeden z nejsikovnejsich a hlavne nejpoctivejsi zednik a clovek co znam.jeho prace je velmi kvalitni a zadana a ma strasne rad kozlíka😉

Lukas milcic

Josef Hýna

Malíř a lakýrník, vysoký újezd

Je to ještě starý dobrý řemeslník, který se už jen tak nevidí, lidi ho chválí na každém rohu, jsou ochotni na něj čekat i několik měsíců.

Martina Hýnová

Tomas

zednik, klenov

ze dela poctivou praci a opcas i narocnou ale ten visledek je vdicky hezkej

tomas Buric

Antonín Hájek

Elektrotechnik, přišimasy

Je to mily chlap, na ktereho je vzdy spolehnuti. Jeste nikdy jsem nezazila, ze by nekomu odmitnul pomoci, ikdyz to nekdy je mimo jeho obor. Vzdy se snazi pracovat perfektne a vyjit vstric prani zakaznika. Je to takovy nas vseumel ;-)

Lenka Voldrichova

Josef Trojan

Zedník, běstvina

Je to opravdu poctivý a pracovitý zedník.Je mu 62 let,zedničinu dělá od svých 15 let.Každý den jezdí ráno v 5.hod. do práce,přijíždí v 15.hod.Rychle se nají,vypije kafe,chviličku lehne a v 16.hod odjíždí na melouch.Domu se vrací okolo 20.hod.A to má rodinný dům,takže ještě práce kolem vlastního domu.Taky je dvojnásobný dědeček.Svou práci dělá opravdu celý život s láskou a poctivě.A já mu za to moc děkuju,díky němu máme taky vysněný baráček.Je to můj skvělý strejdík.Myslím,že Váši odměnu si fakt zaslouží.

Pavlína Maixnerová

Vitězslav Zilvar

Kulič skla,brusič skla, opočno

Restauruje naše kulturní památky a dělá to skvěle

Miloš Pola

miloš mrkvica

zedník, velké němčice

odvádí nádhernou práci obložená koupelna od něho přímo láká k vykoupání

františek mátl

Ladislav Kadrnka

elektrikář, krásná

Poctivě odvedená práce v termínu.

Jaroslava Hruschková

Martin Voldřich

všechno, strakonice

Je úžasný zvládá elektřinu,opravuje auta a stará se krásně o rodinu.

Michaela Sterrová

Vratislav Šerý

Kutil momentální rekonstrukci koupelny, ondrušky březi

Je mu 73 let a vše si děla sám. Stavební práce , rozvod vody v plastu , zateplení domu atd.

Marie Šerá

Michal Rohan

Lakirnik, vyškov

Že tak pilne pracuje.

Kristyna Sedláčková

Pavel Burian

Zedník, rudolfov

Je to těžká práce málo odměněná.

Jana Burianová

Martin Jiřistě

Zedničina, české budějovice

odvadi poctivou praci

Jana Vrbova

Jan Šimral

klempíř, teplci

V oboru pracuje již 40 let, je pracovitý, šikovný a nic pro něj není problém. Ačkoli má vážné zdravotní problémy způsobené včas nezjištěnou boreliozou a karpálními tunely, nevzdává se a pracuje se zapálením jako před 30 lety. V severních Čechách je vyhlášený a volají mu lidé i napříč českou republikou. Kromě toho, že je profesionální pokrývač, je celkově manuálně zručný a ve volném čase je i zdatný truhlář a pro svou rodinu vyrobil již mnoho kusů nábytku přesně na míru. Jako fotografii přikládám postel, kterou vyrobil pro svou dceru. Pro mě. Bohužel fotky střech, okapů, parapetů, věžiček a podobně nemám.

Zdenka Šimralová

Andrea Veselá

Zlatnické řemeslo, praha

Společně se zákazníky Andrea navrhuje a pak pro ně vyrábí originální šperky. Šperk na zakázku je šperkem od srdce. Smekám před její kreativitou a invencí, se kterou do šperky navrhuje a zároveň obdivuji trpělivost, kterou s výrobou samotnou má.

Kamil Veselý

Hynek Brázda

Truhlářství, troubky

Tímto řemeslníkem je můj otec. Od mého mládí si pamatuji, že byl neustále při volných chvilkách v malé dílničce v garáži při stálé prácu aby uživil rodinu. Svůj sen si nakonec uskutečnil a momentálně vlastni truhlářskou dílnu o velikosti 300 m2. Jeho snem byla vždy poctivá řemeslnická výroba nábytku a všech možných dřevěných výrobků. Sem rád, že mi toto řemeslo předal i když to není můj zdroj obživy ale zábavy.

Jiří Brázda

Petr Mička

Instalater nejlepsi v okoli, příbram

Dela to poctive. Na nic si nehraje a ochota mu neni cizi. A k tomu vsemu jeste smysl pro humor.

Forejt Vaclav

Stanislav Matějka

Pekař, kolín

Peče vynikající pečivo, u kterého jsme si jisti kvalitou. Vždy se rádi vracíme :-)

Veronika Horáková

jan Ledwinka

Zámečník, žatec

Je to moc sikovnej řemeslník od rána do večera pracuje,a samozřejmě to každý večer splachne kozlikem.Nedávno mi dělal v pergole do sudu drez na vodu a byl jsem moooc spokojenej.....

Eva Miskovska

Tomas

zednik, klenov 31

ze dela zednicinu a je pak hezky koukat na tu odvedenou praci

tomas Buric

jaroslav hrabák

tesaře, ústí nad labem

Je to fajn chlap práci má rád hlavně ho baví a to je hlavní

monika řičanová

Pavel Zahejský

Elektrikář, praha 4

Pavel je prima chlap, je moc sikovny, krom sveho remesla, ktere dela skvele, tak taky pomuze s cimkoli, co se namane. Takove ty zlate, ceske rucicky, to se dneska zase tak casto nevidi, aspon u mladsi generace. Mimochodem je velky fanda kozla, takze kdykoli neco vymyslime, co mu dat, ta rohata potvora v tom vetsinou figuruje

Jana Perlová

Radek Petr

Stolař, frenštát pod radhoštěm

Dělá poctivou práci a s každým problémem si umí poradit.i po tom co přišel ó nějaký ten prst tak na svou práci nezanevřel a stále si drží svůj vysoký standart

Marian Huttl

Petr Štěpánek

Zedník,truhlář, praha

Odměna je pro meho tatu,ktery je takovy Ferda Mravenec. Bratrovi vyrobil rozkladaci stul a postel,kdyz zacal bydlet s pritelkyni. A kdyz tata zjistil,ze bude dedeckem,tak vyrobil krasny prebalovaci pult pro svou vnucku. Neustale neco vyrabi,ted rekonstruuje chalupu,abychom tam mohli s dcerkou byt. Ma moc rad pivo a drive si pro nej chodil do dzbanku,ale ten se rozbil. Chtela bych mu tim za vse podekovat a poslat ho do hospudky pro jeho oblibene pivko :-)

Soňa Bucková

Milan Benes

Stavar, křinec

Libi se mi, ze si nezapomene po poctivy praci dat zaslouzenou odmenu v podobe nekolika kozliku :-)

David Mazac

Jaroslav Brož

Strojnik, trhové sviny

Vyrábí plastové obaly střev na salámy. Líbí se mi jednoduchost teto prace a užitečnost pro lidi.

Ivana Brožová

Karel Šplíchal

Sklenář, budislav

Jde o mého tatínka, začal se sklenarenim, když mi bylo 5 let a od té doby tak živi naší rodinu a hlavně dělá, to co ho baví. Stále se rozvíjí a vymýšlí nové věci, naučil se také pískovat a dokáže tak na jakékoli sklo vyobrazit zajímavé motivy. Již od malička jeho práci moc oceňuji.

Kristýna Šplíchalová

Vilém Petrovský

Hodinář, hněvošice

Pracuje jako OSVČ ve své malinké dílně doma už 25 let, je vyhlášený v celém okrese. Díky svým jedinečným schopnostem a ochotou pouštět se i do hodně složitých oprav za ním přijíždějí i lidé z jiných okresů. Přitom si stále drží ceny za svou práci na minimu.

Barbora Kalivodová

Martin Olejník

Truhlář, praha

Jeho práce je velmi poctivá. Dělá jen z masivu. Ke svým zákazníkům se chová vždy s úctou. Je mi líto, že sem mohu přiložit jen jednu fotografii jeho výrobků. Všechny se mi moc líbí. Veškeré své výrobky sdílí na své facebook stránce Oakendesign. Pod tímto názvem se skrývá právě Martin Olejník a jeho kouzelné ruce.

Roman Olejník

Martin Moravanský

Zámečník, kovář, dolní bojanovice

opravy všeho co má motor a výborný hráč na cimbál, nikdy nenechá člověka bez pomoci.

Michal Urbánek

Robin Dekař

malířské-natěračské-tapetářské práce, svatobořice-mistřín

Je velice šikovný,poctivý,spolehlivý,své práci se věnuje na 100%,práce ho baví,nejlepší řemeslník co znám.

Jitka Šimečková

Petr Barek

Truhlar, týnec nad sázavou

řemeslník je šikovný přines stoličku a maly botnik teď by od syna stačila udělat kuchyň ale na tu este musím počkat zatím se stále tím prodírá tak uvidíme co bude do budoucna.

Barkova andrea

Jirka Krbeček

řezbář, horka

Dělá krásné věci, vynikající kytarista a dobrý kamarád.

Pavel Máca

Jan Štola

Elektro-Kovo, pelhřimov

Nejen,že je nesmírně pracovit,ale umí zacházet i se zaměěstnanci a to se dnes už jen tak nevidí.

FFrantišek Bártů

Adrian Sliva

Zednicke prace, albrechtice u ceského tesína

Je strasne sikovny a zrucny ve svem oboru.Na co sahne to se podari

Stefan Skorik

Erwin Habermann

umělecký kovář, polná

Erwin je jedinečný v přístupu ke své práci. Dává železu tvar a duši.Umí restaurovat věžní hodiny, zbraně.Vyrábí nože, věci z nerezu, brány, ploty, mříže.

Eva Habermann

Jiří Hlávka

Tesař, zaječov

Jedná se tesaře, který svou práci dělá s láskou, dodržuje tradiční pracovní postpy, vidět u něj můžete nejrůznější ruční nářadí, o kterém by jste řekli, že lze vidět snad jen v muzeu. Nejvíc se mi na něm líbí jeho ochota, vstřícnost a pozitivni přístup.

Alexandra Chudáčková

Vladimir Šimeček

Stavební práce, chyšná

To jak sou pak lidi spokojený a maj radost.

Lucie Šimečkova

Michal Kopecký

Kovář,Zámečník, červený kostelec

Přístup,poctivost,stará škola tím pádem super výsledné efekty

Oldřich Žďárský

Miloslav Vitasek

Drevostavby, prakšice

Venuje se te praci 100 %,bavi ho to a je poctivy v te praci...

Marcela Krocilova

Pavel Grecman

Tesař, karlovice-zadní ves

Pracuje s láskou ke dřevu, učí tomu i své děti, umí udělat i to, co zákazník sám ještě neví přesně, a pokaždé je výsledek dokonalý. Spolupracuje se zákazníky.

Markéta Dratnalová

Mgr.Zdeněk Pikal

Košíkářství, hostouň

Košíkář který udržuje a předvádí tradiční řemeslo, plete vše od pomlázek až po nůše.

Hanka Pikalová

Jan Ďuriš

Umělecký kovář, mutěnín

Je to velice sikovny a obetavy kovar, ktery odvadi poctive remeslo, ktere dela po svem pradedovi, ktery byl po sirem okoli znamy zkouseny kovar a podkovar.

Kristýna Formanková

Martin Langer

Klempyr,pokryvac,stolar, velké heraltice

Prijde pracuje nekeca uklizi si po sobe, je velice spolehlivy a sikovny. Nic ho nezaskoci vzdy pripraven.

Tereza Marethova

Jan Vána

pokladač obkladač, počátky

kvalitaa a s přestnost hlavně poradí aa vysmětlí kladi a zapory

josef Vána

Tomáš Lajn

Rekonstrukci bytu, liběšice

Můj milovaný přítel dělá rekonstrukci bytu sám pro mě a syna a holčičku kterou čekáme pivo kozla zbožňuje aspoň by měl radost z dárků a měl by to za odměnu ze je tak šikovný a milující přítel a rodič

Kateřina Průchová

Josef Valeš

Zedník, hodonice

Je to velký dříč a práce mu jde od ruky, je velice šikovný

Petra Valešová

Jiří Bezchleba

Elektrikar, pardubice

Jeho práce je kvalitně provedena. A doporučil bych ho i svým nepřátelům.

Tomáš Topek

Miroslav Novak

stolařinu, vracov

Fantasticke zpracovani kuchyne, nabytku, drevenych oblozek i vyrezavanych doplnku do naseho vinneho sklepa...

Katerina Ondrova

Josef

Dřevorubec, malonty

Pracovitý řemeslník které dělá náročnou práci a po práci relaxuje s chlazeným kozlíčkem. 👌

Pavel Mučka

Radim Dachs

Nožíř, jílovice 82

Radim dělá skvělé nože,ale co je na něm vyjímečné že opraví,nabrousí a ještě má čas dělat lidem radost.

Zbyněk Friml

Zdeněk Paďourek

truhlář, třeboň-břilice

Myslím si, že Kozlí džbán na pivo by si určitě zasloužil můj švagr Zdeněk Paďourek. Je to truhlář, kterému je 35 let a svému řemeslu se věnuje od té doby, kdy se mu vyučil. Je neskutečně šikovný, pracovitý a svou práci dělá s láskou, což je na výsledku vidět. Vím, že by si nikdy nedovolil svou práci jakkoliv "odfláknout" a jsem si jistá tím, že pokud by si nebyl jist bezvadným stavem finálního výrobku, tak ho zákazníkovi prostě neprodá. Práce se dřevem je krásná, ale především i hodně náročná. Mít svou firmu, což přináší v dnešní době všelijaké starosti a úskalí a ještě ke všemu zodpovědnost za zaměstnance, to není opravdu jednoduché. Jsem pyšná, když slyším ve svém okolí chválu a pozitivní ohlasy od lidí na práci mého švagra. Svému řemeslu se věnuje každý den, pouze neděli má vyhraněnou pro svou rodinu a na koníčky mu již moc času nezbývá. Každý večer po práci si rád sedne doma nebo na zahradě pod pergolu a v klidu si vychutná svého oblíbeného Kozla 11. My sami nemáme v době místnost, kde bychom od něj neměli nějaký výrobek. Ať už se jedná o kuchyňskou linku, postele, skříně, knihovnu, poličky, zábradlí apod. Naposledy nám vyrobil nový kuchyňský stůl, jehož fotografii přikládám. Velký stůl, to je prostě základ domu a u tohoto krásného a pevného dubového stolu se můžeme celá rodina sejít a společně posedět.

Jitka Lexová

Ladislav Bělunek

řezbář, zubří

Dobrý den,přála bych si ocenit mého otce,je to samouk,tvorba do lipového dřeva se mu stala vášní právě dokončil své druhé autorské dílo věnované řemeslům, které se už moc nevidí, do lipového dřeva vyřezal přadlenu a protože mu vaše pivo chutná určitě by ho ocenění od vás potěšilo a motivovalo k další tvorbě, předem vám děkuji. S pozdravem Lada Bělunkova - Vávrová.

Lada Vávrová

Martin Jiriste

zednik, české budějovice

Je moc sikovny a spolehlivy

Jana Vrbova

bozena drdova

pracuje ve sklarne, domu

Liby se mi ze dela skla pro vsechy auto

bozena drdova

Michal

svařeč, brno

svařování,je krásné vidět housenku po sváru jak materiál drží při sobě

Michal Skřeček

Josef Hadar

zedník obkladač, kly

Nejlepší řemeslník co znám.

Jiřina Hadarova

Jindřich Čepelák

Tesař, horní měcholupy

Je to můj táta, od vyučení dělá to co se naučil a vcem je dobrý, letos mu je 60let a stále ho práce baví, dle jeho šéfa je nejlepší a proto mu nechce dávat moc dovolené. Odpočine si jen po práci u dobrého piva a kávi. Jeho rukama už prošlo tolik staveb a dřeva a vždy práce dopadla dobře a kvalitně. Jsem na něj moc hrdá. Jeho dcera Jana

Jana Čepeláková

Jaroslav Bednar

zednicke prace, havířov-sumbark

Je hodne sikovnej i ve svem veku ma tolik elanu pracovat na stavbach

Simona Tkadlecova

Štěpán Horňák

všeuměl, jičín

Štěpán je vystudovaný elektrikář avšak jeho práce je vždy precizní věnuje se ve svém volném času všemu. Neznám nikoho tak šikovného a tvůrčího jako je tento mladík.Postavil stáj pro koně které miluje jeho máma přístřešek pro děti na hraní. Sestavil nespočet motorek pro synovce a známých děti. A hlavní na tom je ze nikdy to nedělá za účelem sebeobohacovani. To je řemeslník jak ma být více takových!!!!!!! 😉 Katka

Kateřina Brožová

Karel Kubera

elektromonter, kutná hora

Kumst a spolehlivost

Michal Kubera syn

Pavel Blažej

Tesař, brno

Vše dělá s citem pro dřevo.. a precizně

Tomáš Fuk

Jiří Hruška

Tesař, ždánov

Práce mu jde, jako když hrom bije. Ráno si navozi trámy a večer stojí krov. Za jeho pílí stojí 🍺 kozel, které má říz a motivaci.

Renata Sladká

Milan Voráček

Elektrikář, praha 2

Můj tatínek, byť je elektrikář již několik let rekonstruuje 200 letý statek, od podlahy až po střechu, kde všechno dělá sám, svým umem a vlastní silou. Klobouk dolů!

Radka Krajíčková

Vladimír Březnovský

Truhlář, vlašim

Poctivej,pracovitej,svědomitej...Výrobky od něj jsou jedna velká nádhera

Patrik Daněk

Tomáš Holubec

Kominík, malé svatoňovice

Dělá práci poctivě a s láskou k řemeslu které malém zaniklo. A hlavně nevzdal to a vyvložkoval nám komín i když před ním 4 kominíci utekly. Foto s trofejí....stará vložka z komínu.

Tomáš Karel

Zdeněk smejkal

Podlahar, praha

Tento poctiví řemeslník je neskutečnej sám nadává na svou práci k žerou dělal před třiceti lety a při pokládce nového PVC starý nemůže odlepit jo poctivá práce se ukáže až za několik let

Adam michal

Michal Florian

Automechanik, praha 6

Poctivý odborník který se nebojí práce a vždy jí svědomitě plní.Svému řemeslu rozumí a vždy se snaží najít pro zákazníka správné řešení

Pavel Novotný

Vladimír jelínek

Elektrikář, jakubov u moravských budějovic

Je to moc šikovný elektrikář a dělá rychle a kvalitně.

Martina jelinkova

Jitka Melčová

Vyřezává dekorace ze dřeva, dalovice

Jitka je mamina na rodičovské dovolené, která i při starosti o svou dcerku vyřezává krásné dekorace ze dřeva a překližky, její práce je zajímavá, neznám v okolí další ženskou, která se zabývá touto činností, vůni dreva má v krvi, její tatinek byl truhlář.

Václav Melč

Tomáš Kuklík

truhlář a všeuměl, praha 9

Pan Kuklík je jeden z nejlepších dělníků, co znám; nadto je ale především skvělý člověk. Vždy udělal pro neziskové organizace, pro které jsem pracoval víc, než maximum nehledě na večery, noci, víkendy ... vždy pro dobrou věc a prosté "lidství". Peníze pro něj nikdy nehrály velkou roli a dodnes nato, bohužel, trochu doplácí. Je to člověk se zlatým srdcem.

Martin Jaroš

STANISLAV VLKAVEC

KLEMPIŘ, česká lípa

PRECIZNOST A POCTIVOST

MILUSE VLKAVCOVA

Radek Jon

Zednik, elektrikar, sklenarice

Uzasny clovek na spravnem miste. Umi si se vsim poradit a vse udela podle Vaseho prani ;)

Lucie Jonova

Karel Helešic

lesní dělník, mikulčice

Má rád les a hlavně dřevo z kterého vždy něco vytvoří.

Milena Glombíčková

Jitka Melčová

cukrářství, malinová

Paní Jitka je velice skromná a ochotná, obětavá paní, která je na našem okrese vyhlášenou "domácí" pekařkou. Pod jejíma rukama vznikají dorty a zákusky nejen chutově vynikající, ale vzhledem naprosto uchvacující kousky. Dortíky, které jsou svou chutí nezaměnitelné s těmi z cukráren!! Její výrobky jsou jak obláčky, které se vám rozpustí v ustech a vy a vaše chutové buňky jsou rázem v sedmém nebi. O jejích kvalitách nicméně svědčí i její nabitý diář. Kvalitní suroviny a krásně odvedená práce, kterou nám vždy osobně doveze i domů obdivujeme každé narozeniny slavené u nás v rodině. :-) Jistě by ji a nejen ji, ale také její spokojené zákazníky, kterými jsme i my, potěšila odměna za její práci, ačkoliv věřím, že ji dělá radost každý spokojený oslavenec, který její dort obdrží. Přeci jen by si zasloužila víc? ;)

Jitka Lažová

Barbora Hubková

výroba květináčů, vitošská 3411/3

Výroba pěkných, inspirativních květináčů. Originálně nápadité.

dodonis@centrum.cz

Kateřina Derflová

vyšívání, šití, praha

Hezké výšivky a perfektně opravené oděvy

Kateřina Derflová

Rostislav Lokaj

Svářeč, zámečník, paskov

Je velmi ochotný, milý, přátelský, pracovitý. Dobrovolně a bezplatně svařil 30 školních židlí, které potřebovala škola opravit. Děti se pak začaly zajímat, jak se "svařuje" a jestli by to taky zvládly.

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420

Vladimir Kadlec

Sekani pisma do kamene, valašské meziříčí

Krasne seka pismo na hroby a tak dava lidem vzpominku na sve blizke

Pavlasek

Luboš

elektrikář, havlíčkův brod

Řemeslník, který by si zasloužil dárek se jmenuje Luboš. Každý poctivě pracuje na dílně a vyrábí rozvaděče. Po práci, i když sám vlastníma rukama staví domek pro sebe a svoji rodinu, chodí pomáhat hned několika svým kamarádům, pro které nedělá jen elektrické rozvody ale kompletně jim pomáhá s celou stavbou. Každé ráno vstává ve 4:30 a do postele se nedostane dříve než v 23:00 i o víkendech nebo svátcích. Proto si myslím, že je to právě jeden z těch, který alespoň nějaký dárek za svoji pracovitost opravdu zaslouží.

Andrea Doležalová

Šnajdrová Zdeňka

oděvní návrhářka - švadlena, brno

Nejspíš to je nezvyklé..budu psát sama o sobě. Spokojených klientů mám kupy...a taky spolupracuji již přes 10 let s rodinnou firmou na výrobě reklamních šátků. vychytávám technologické věci ohledně šití a toho, jaké okraje pro jaký materiál mají nechat tiskaři. Zestručním to - dostali jsme se tak daleko, že jsme tvořili a šili šátky pro aktuální výstavu a Karla Gotta. na obšívání šátků nepoužívám žádné přídavné nástroje ani speciální stroje. Skládám obrubu i rožky šátků ručně. Baví mě to - jsem dobrá :-)

Zdeňka Šnajdrová

Pepa

Tesarinu, protivin

Preciznost a chut delat tradicni tesarinu podle starych mistru tesaru

Josef bruzek

Tichý Tomáš

Truhlář, doubravčice

Tento řemeslník je poctivý,snaží se pracovat převážně jen s masivem pokud zákazník nechce jinak a zboží se snaží dodat v opravdu krátkém čase.

Kateřina Kratochvílová

Tonda

Zednik, trhové sviny

Tonda je pan pred duchodem a pomaha me a memu priteli s rekonstrukci baracku velmi si vazime jeho a hlavne pictivemu remeslu co dela.

Martina Pavlikova

Jaroslav Havelka

Pokryvac/klempir, jindřichův hradec

Pracuje od nevidim do nevidim, a tak ho skoro doma nevidim

Julie Cerna

Michal Bečvář

Umí to i tohle. Od podlahy po střechu, všechno má jak z par, pchery

Se vším si poradí a nic ho neodradí. Vyjde vždy vstříc, pomoc neodmítne

Lucie Bečvářová

Petr Kupča

Tesařina, kozlovice

Jako jeden z mála dělá střechy pořád poctivě. I tesařina je řemeslo, ale dnes už nedoceněné.

Jan Krásný

Michal

Na stavbě všechno možný., jičín

Líbí se mi jak moc má rád svoji práci, dělá rukama, ikdyz má vzdělání, že by nemusel. Ale tohle ho prostě baví. Dělá a umí všechno co je potřeba a ikdyž to zrovna dělá poprvé , tak do toho jde s odvahou a nadšením.(zbíjí,vrtá,bourá,obkládá,maluje, podlahové topení...). Odměnu by si zasloužil ☺️

Pavel Babák

Pavel Václavek

obkladač, rýmařov

Libi se mi ze dela poctivou práci. A ma svou praci vzdy krasnou. A jelikož pije kozla tak ten džbán mu udělá opravdu velkou radost.

Klára Šulkova

Ing. Jindřich Figura

mečíř, neplachov

Všechno, co umí, se naučil sám, šel si za svým snem a z jeho dětské záliby se postupně stalo zaměstnání. Experimentální cestou objevuje zaniklé dovednosti našich předků, nestagnuje, své řemeslo miluje a neúnavně v ní siluje o co nejideálnější spojení historické přesnosti s estetickou krásou.

Pavla Figurová

štěpán malý

pekar, pekána dolní lomná

Je to jedna z malá pekaren, kde se vše dělá poctivě rukama, jak výroba tak peceni na tradičních lopatach,štěpán je původně voják a válečný hrdina z iráku ale po návratu se stal kvalitním a vtipným pekarem

roman vondráček

Pavel Brejcha

Stavitel, praha

Nenì sice vyucen odborne, ale vse se uci sam a take sam tvori. Betonove chodniky na zahrade, cihlove zahony, podlaha v podkrovi.. A ke vsemu umi bajecne varit. Navic, miluje Kozla, jine pivo nepije :-)

Julie Homečková

David Kempný

Brusič drahých kamenů, česká třebová

Mladý chlap co dělá poctivou práci. Nechal jsem si u něho vybrousit kámen nalezený na Vysočině. Výsledek není třeba vychvalovat - stačí se podívat na fotku.

František Bárta

jiři mynář

v lese dřevo, dlouhomilov

Svou praci dela poctive kazdemu rad pomuze neumi nikomu rict ne je to dobrak a prace mu jde pekne od ruky

magdalena mynářová

Pavel Mikota

Malíř pokojů, milevsko

Jeho práce mi od malička zpříjemňovala pobyt doma jelikož nám vždy krásně a hlavně barevně vymaloval nejen pokojíček ale i celý byt. Teď sice už nepracuje, ale pro svá vnoučata rád vyndá malířskou štětku aby i jim vyrobil pokoj snů

Kateřina Mikotová

Roman Labaj

Zedník, vendryně

Pan Roman je poctivý řemeslník který obkládá koupelny jeho práce je dokonalost sama a hlavně to dělá s chutí a radostí ,mělo by být více takových lidí.

Monika Vítková

Michal Klimeš

Zedničinu, zastávka u brna

Je to dříč tělem i duší naco sahne to se mu povede nejvic si na něm cením toho že ze staré rujny za necelí rok převážně sám a vlastníma rukama dokázal udělat krasny moderní dům. Myslím si že to je ten pravý člověk který si vaší odměnu zaslouží

Denisa Klimešová

Lukáš Blaha

výrobce kožených a dřevěných doplňků, němčičky

Lukáš miluje minimalismus, jelikož má dojem, že nás často obklopují komplikované věci. Jeho výrobky jsou exkluzivní samy o sobě díky použitým materiálům, které jsou přírodní a kvalitní.

Petr Miženko

David Zítko

ŘEZNÍK, blizejov 208

Náš řezňa, je výbornej v tom že používá suroviny z strarých receptu, nic umělého. Používá kvalitní dřevo do komínu. Prostě nic nešidí...... a takovích je malo. Není to žádný velko výrobce ani stánkař je to člověk co to dělá pro lidi v naší vesničce. A vždy když sedíme u té udírny pijeme Kozlíka proto ho chceme za tu jeho snahu, jak s pochutinama co nám připravuje tak i za tu dřinu u sekyrky aby to hezky kouřilo.

Anata šimunkova

Petr Benetka

Kovář, velenka

Kontakt: http://www.kovarina.com/ - 732 932 963 Ten nejlepsi umelecky kovar, ktery se nam momentalne stara o statek, ktery davame postupne dohromady. Je to vazne trida a urcite si zaslouzi odmenu!

Jana a Ondrej Krakovi

Anton Vadovič

Kovář/nožíř, lipov

Je to mladý kluk, co se nebojí vkročit do neznáma. Zkouší nové věci a i mezi "starými" bardy je známý. Nejvíce na něm obdivuji jeho nadšení pro práci a chuť pronikat do pro něj nových materiálů a mezioborových činností.

Kristina Balíková

Petr Klíma

kovařina, tesařina a výroba řezbářských nožů, železný brod

Dělá vše poctivě, snaží se dodržet tradiční postupy

Monika Klímová

Pavel Raunigr

Keramik, praha 7

Se svou ženou Lenkou vytváří již řadu let fortelnou českou keramiku - firma Fortel česká keramika - poctivě, s pokorou a láskou :-)

Martina Regnerová

Tomáš

Stavebnictvi, podluhy

Rychlost,preciznost,kvalita. Pracuje s dřevem a vyrábí super věci. Super manžel a skvělý otec. Je pracovitý, hodny, rychlý,nápaditý,precizní. Přikládám foto dřevěných stoliček pro děti.

Barbora Jarošová

Jiří Baloun

výrobce dřevěných šperků, praha

www.donwood.cz jsou to dobří kamarádi, často se mnou konzultují nové věci a skutečně si potrpí na originalitě, invenci a vlastní vložené rukodělné práci.

Boris Letovský

Pavel Komárek

Podkovář, oskava

Řemeslník tělem i duší, naše koně a my jsme rádi, že ho máme. Když sledujete jeho práci a přístup ke koním, tak je to jako koncert. Připojuji fotku, když byl ještě o 5 let mladší :-).

Kamila Neubauerová

Pavel Nocar

Pokrývač, vejprnice

Jeden z hodně šikovných řemeslníkú ze západních Čech, Díky němu náš nový domov dostal hezkou střechu a zvládl to celé sám. My by jsme mu chtěli tímto ještě jednou poděkovat.

Petr Hammer

Jiří

dopravni znaceni, brno

Chtela bych odmenit tohodle remeslnika za dobre odvedenou praci ktery musi dene snaset neukaznene ridice dekuji

Betka Desova

Petr Šubrtubrt

Truhlář, tesař, mirošovice

Velmi šikovný a ochotný člověk. Poslední dva roky předává svě znalosti a zkušenosti mladé generaci jako mistr odborného výcviku na Akademii řemesel Praha. Dřevo pod jeho rukama jen kvete, je to radost se podívat

Michaela Pavlatova

Josef Bernard

Zámečník, štěnovický borek

Pepan dře jako kůň a pro své kamarády by udělal úplně vše. Úplně.

Tomáš Krsek

Petr Javůrek

Instalatéřinu, jihlava

Svému řemeslu opravdu rozumí, někdy až přehnaně puntičkářsky dbá na nejmenší detaily, aby byla práce opravdu poctivě dotažena do konce a i když má práce nad hlavu, nikdy nenechá nikoho na holičkách.

František Vrána

Lukáš Štefka

Studuje keramický design, ostrava

Můj švagr třetím rokem studuje keramický design. Na jeho pracích jde vidět ze ho to opravdu baví a dělá to s láskou. Jednou z něj bude skvělý řemeslník.

Jana Sanitrík

Pavel Konrád

instalatér, šeříková 10

Byla bych moc ráda, kdyby si tento krásný džbánek zasloužil můj nejlepší řemeslník, co mám doma ☺️. Řemeslu se věnuje od mládí, a co se týče domácnosti, baráku a zahrady postará se komplet o všechno. Jeho hlavní obor je instalatérství. Živnost má ale i na malířství a topenářství. Nově si udělal papíry na výškové práce a vzdělává se v oborech neustále. Je to workoholik co miluje svou práci a ještě víc po práci si vychutnává vašeho skvělého kozla. Takže kdyby na něj doma krom večeře čekal ještě džbánek s čerstvým piveckem, tak myslím že bych doma měla nejšťastnějšího chlapa :-) líbí se mi na něm, že svou práci dělá srdcem a poctivě. I když je strhaný a přesto někdo potřebuje něco udělat tak neváhá a koná. Po večerech ještě dělá rozpočty s lidskou cenou, aby byli všichni spokojení. Lidé ho mají rádi za jeho laskavost, ochotu a poctivost. Myslím, že mezi mladými není tolik lidí co by se neštítili a nebáli prace. Není z těch, co jen čekají s otevřenou dlaní, aby jim přistálo vše samo. Chce si vše vybudovat sám a hledá nové možnosti a nové trendy v oboru. I přesto, že práce s lidmi není jednoduchá a najdou se i zákazníci, co bohužel nezaplatí.. V našem baráku je nejoblíbenější, protože někdo něco stále potřebuje opravit nebo zrekonstruovat, takže je furt v luftu a to si pak skočím k Beránku, natočit Kozlíka do džbánku já :-D ať se vám daří a čest poctivé práci!

Jája Oberleitner

Tomáš Kršňák

Svářeč/potrubář, ústí nad labem

Vždy odvádí svou práci na 100% Už "postavil" 5 pivovarů v Německu a 1 v Keni. V práci vždy s dobrou náladou.

Lenka Michalcová

Zdeněk Antoš

Zednika, mnichovo hradiště

Své řemeslo dělá poctivě! Už postavil hodně domů a sám bydlí v malém bytě!

Marie Dlasková

Dita Vavrečková

vyrábí svíčky, opava

Je neuvěřitelně zručná a kreativní. Dokáže vyrobit krásné svíčky, které nejen hezky vypadají, ale ještě líp voní. Všechny své výrobky dělá ručně a s nadšením.

Karolína Vavrečková

Michaela Nymburská

Výroba klipů na dudlíky a kousátek, protivín

Míša vyrábí nádherné pomůcky z pro maminky z potravinářského silikonu. Na každém kousku si dává záležet a je to znát na nejmenších detailech. Všechny kamarádky z okolí si její práci pochvalují.

Jana Krychlová

Petr Pamánek

malíř,natěrač, holice

Mého kamaráda bych vřele doporučil, jako poctivého řemeslníka, protože dělá svoji prácí svědomitě a pečlivě. Dokud není dílo dokonalé, neodejde od práce. Po poctívé práci, si zaslouží odměnu Kozla jako křen !! Byl bych rád, kdyby jste ho vybrali, džbánek si opravdu zaslouží. S přáním hezkého dne Dominik

Dominik Zelenák

Jiří Čoupek

automechanik, brno

Pan Čoupek nejen že autům rozumí, ale neváhá sdělit, když něco ještě chvíli vydrží anebo, že se to tak může nechat. Tzn. vždy když mu svěřím nějaký svůj "vrak" - jak obecně auta, která prošla mojí rodinou prošla, označuje, vím, že nebudu nechávat opravovat vymyšlené závady. Několikrát mne také upozornil, když jsem chtěl koupit auto, které by nemělo dlouhou životnost. Přestože se tím vlastně připravil o potenciální hodiny práce. Mimo to se stará o své děti a snaží se najít čas i na výlety s nimi.

Lukáš Matěna

Martin Beniš

zemědelec, kopřivnice

Je to super že stara o všechno zvířata , pole V dnešní době je to těžke ale on se nevzda protoze je to bojovnik

martin vítek

Radek Bláha

zedník, smržovka

Pracovitý, obětavý, udělá i práci nad rámec tzn. vymaluje, odveze sutinu, nepotřebný materiál - starý bojler, wc, je ochotný, vstřícný, dobrá komunikace s ním. Postupně nám rekonstruuje byt, jsme už starší manželé, ale takového obětavého a ochotného řemeslníka jsme tu ještě neměli. Navíc je i cenově dostupný... kéž by takových bylo více.

Olga Kubová

Marek Přikryl

restaurator starozitnosti, přerov

Dobry den, remeslnik o kterem vam pisi je muj bratr a je restaurator starozitneho nabytku. Vystudoval tuhle praci pred vice jak 20ti lety a svym umenim se zivy. Jako jeho mladsi sestra jsem jeho praci obdivovala a cim dal vice obdivuji pro jeho preciznost, cistotu a s jakou laskou svou praci vykonava. V dnesnim svete je rucni prace velice malo ohodnocena lidmi. A proto bych ho chtela minimalne touto cestou podporit a podekovat za to ze je...

Blažena Krejčiříková

Mílá Vacková

keramika, dolní čermná

Protože je super člověk se srdcem na správném místě. Hlínou žije a zkušenosti předává dál, prostřednictvím kurzů... teda aspoň doufám, že bude i nadále... Své výrobky dělá srdcem...

Zuzana Jiroušová

Miloš

Automechanik, mrákotín

Skvělá spolupráce.Byl jsen objednanej na danej čas a vse klaplo.Vrele doporučuji všem v okolí.Profesionální přístup.Zdenda

Zdeněk semotam

Pavel Černota

Pokrývač, huslenky

Chtěla bych napsat něco co by pana Černotu vystihlo ,ale musím napsat jen to ,že pokryl několik domu , udělal několik ryn a i ve svých 72 letech ještě minulí rok byl na své poslední střeše. Sice ještě pořad kouka ze země na střechy domu a rád by se na svět koukl z hora ,ale už ze zdravotných důvodu nemůže . Takže jeho práce byla a je vidět vždy na domech i na některých plotech.. .

Pavlína Trlicová

Jaromír Hajný

Tesař, vidče

Co napsat o panu Hajnem je to poctivi človíček ,který když něco dělá tak je to moc hezké a hlavně to dlouho vydrží ...

Blanka Mikulenková

David kašpar

Pokryvac, chrast

Je obětavý a ferovy.

Ondřej pilar

Milan Rozhoň

Automechanik, kovářov

Již od malička se snažil dělat své řemeslo poctivě a zodpovědně. Dnes ho zná celý kraj a bez jeho píle a nasazení by mnoho lidí nemohlo jezdit do práce a po výletech. Automechanik, který opravuje srdcem a proto bych ho rád odměnil. ,, A má rád Kozla " :-)

Radek Toužimský

Tomáš Galia

Pekař, třinec

Pekař Tomáš má 5 dětí a peče dobrý chleba,který je velice dobrý a křupavý.

Miroslav Galia

Martin Tomaštík

Švec, josefov

Šije krojovou obuv a tím udržuje tradice jižní moravy. http://www.vyrobakrojoveobuvi.cz

Roman Ryba

miroslav římek

pokrývač, habartov

máme kvalitní střechu nad hlavou

sona budíková

Vaněk zdeněk

Truhlář stolař, vaněk zdeněk

Neustále Pracuje pro školy A Školky pořad pro děti a kvalitně z rozvahou a spolehlivě je to prostě borec

Foltýn Václav

Pavel Tesař

automechanik, plzeň

pracuje poctivě a nic neošidí. U něj se nestane aby naúčtoval práci kterou by nedělal. Vyhoví podle přání zákazníka a je opravdu poctivý řemeslník a odborník.

Marcel Volenec

Martin a Zuzana Lukaštíkovi

Mistr kovář a mistr cínařka, stradonice

Jsou to mladí lidi, kteří se rozhodli jít cestou nejtěžších práce, největšího snažení. Dělají sami za sebe, živí je pouze práce jejich rukou a jejich šperky mají duši i uměleckou hodnotu! Jsou to praví mistři svého řemesla, jací v ČR nejsou tak snadno k nalezení.

Antonín Sokora

David Vojtíšek

hrnčíř, krakovany

Remeslem se zivi 28 let a vymysli stale neco noveho.

Jakub Vojtisek

Miroslav Dvorak

Vcelar, votice

Má krásné svíčky,má moc dobrý med.

Lucie Novotná

Pavel Hajn

Výroba kožené galanterie, borohrádek

poctivá ruční práce, výroba kvalitních kožených kabelek a doplňků, skvělý přístup k zákazníkům, velmi rychlé záruční i pozáruční opravy zakoupeného zboží

Michaela Bártová

Petr Slíva

Kominík, kroměříž

Vždy když panu Slívovi zavoláme tak si udělá čas.Je spolehlivý a zodpovědný. Pokud ho odměníte tak moc děkujeme.

Martin Kroupa

Jan

Bývalý truhlář, tesař, brno

Je to můj táta, je to muž co mě nejen že dal život ,ale taky vše co sem pro něj potřebovala. Dřel od rána do večera a když sem se narodila,tak musel odjet do Německa aby nás uživil. Tím pádem mě neviděl dělat prvni pokroky. Vždy mě byl skvělým rádcem a vzorem. Poctivé práce je už hodně málo a ikdyž tohle řemeslo musel taťka opustit ,tak se mu věnuje stále a dřevo miluje. Je to neuvěřitelný dříč a pracant. Někdy mu i nadávám , proč neumí odpočívat. Jde do práce pak na fušku a ikdyz je hodně unavený ,tak za náma dojede a je s námi. On je prostě člověk co si to za tu dřinu zaslouží. Naposledy nám na baráku dělal nové krovy a střechu.

Pavlína Škaroupková

Zuzana Hroboňová

Košíkařství, pardubice

Remeslu sa venuje druhý rok a funguje ako samouk za pomoci kníh. Celý život chcela robiť niečo rukami a myslím, že v tomto remesle sa našla. Je vidieť, že ju to baví a každý kus je originál :)

Zuzana Hroboňová

Josef Čubík

čalounictví, suchá loz

Josef Čubík se čalounictvím zabývá už zhruba 20 let, od doby, kdy se tomuto řemeslu vyučil. Je to pracant a také starostlivý otec rodiny, s manželkou Libuškou vychovávají 7 dětí. Protože samotné čalounictví by je neuživilo, prodává také postele a matrace. V nové prodejně, na jejíž stavbě tvrdě pracoval poslední roky, jsou obchodní prostory hned vedle dílny, takže zákazník má náhled také na výrobu a opravy. Pan Čubík se snaží o poctivý přístup - trvá na poctivé kvalitě dodávaných materiálů, zároveň je lidský ke svým několika zaměstnancům a zákazníkům se snaží na základě svých zkušeností poradit to, co skutečně potřebují a ne to, za co by nejvíce zaplatili. A snad i díky jeho žité zbožnosti mu Bůh žehná a provází ho všemi radostmi i starostmi...

Josef Biernát

Vladimír Král

elektrikář,

Pan Král je velice vstřícný řemeslník. Zvedne telefon kdykoliv a při potížích je ochoten přijet ihned. Jsem mu velice vděčná, že ke mně dorazil 25. prosince brzy ráno o Vánocích, abych se mohla s dcerou dívat na televizi :-)

Ilona Táborská

Luboš Dvořák

staví bazény, kunice

Pan Luboš Dvořák staví bazény od základu až po zprovoznění bazénu. Sezona mu začíná v březnu a končí v listopadu.Jeho největší odměnou je když je klient spokojený ,s chutí skočí do křišťálové vody a děti se mohou osvěžit a vydovádět v bazénu.Každé doporučení od spokojených klientů ho potěší.A večer po dobře odvedené práci si s chutí dá dobře vychlazeního KOZLÍKA

Ivana Dvořáková

Daniel Effenberger

Výroba a opravy nástaveb na nákladní automobily, stráž nad nisou

P.Effenberger se zabývá výrobou a opravami nástaveb již 22 let. Nejedná se o žádnou sériovou výrobu, ale poctivou řemeslníků práci. Pokud vám vyrobí nástavbu můžete si být jistí, že se jedná o kvalitní práci. Dnes je p.Effenberger vyhledávaným odborníkem na hydraulická zařízení. Čeho si ale vážím nejvíce je jeho poctivé a přímé jednání s klienty, čestné podnikání a určitá řemeslná hrdost, kdy vám nikdy nevyrobí (nebo neopraví) nástavbu z nekvalitního materiálu a za svou prací si stojí. Vždy ochotný pomoci a poradit. Nejednou leží pod autem ve sněhu a v zimě jen proto, aby klient mohl dokončit svoji práci včas.

Radka Effenbergerová

Jan Wagner

vyrábí celodřevěné bubny, sluhy

viz medailonek: HALLVAD https://youtu.be/ONF6CJC92bU

Danuše Kubátová

Josef

Truhlář, zalány

Je to kvalita a dĕlá na přání

Eva Štěpánová

Jakub Hylák

Kovář, vyškov

Jakubovi se toto řemeslo líbilo už jako malému. Vždy, když se díval na pohádku O statečném kováři, říkal si, jak by ho ta práce bavila a jakou sílu by při ní získal. Uplynulo pár let a sen se stal skutečností. Jakub si postavil kovárnu, která se mu stala druhým domovem. Z kusu obyčejného železa dokaže vyrobit nádherná umělecká díla, ze kterých vyzařuje kus poctivé práce. To je Jakub Hylák...

Tomas Hylak

Martin Zoul

švec, opravna obuvi martin zoul

Řemeslu se věnuje již od vyučení. Práci dělá poctivě. Nejen že opravuje obuv a kabelky, ale dokonce vyrábí i kožené opasky a jiné doplňky.

Petra Šinoglová

Josef Plechatý

Klempýř-pokrývač, podbořany

Pepa je skvělí chlap do nepohody,nezkazí žádnou legraci a jako správný řemeslník má rád pivo.Líbí se mi,že vzhledem k jeho mladšímu věku,svému řemeslu opravdu rozumí,dělá ho rád a opravdu poctivě.Každá jeho střecha je opravdu jeho vizitkou poctivého řemeslníka a zárukou že vám do ní nezateče a na každou jeho střechu je radost pohledět.

Petra Unčovská

Martin Šimek

Kovář samouk, hostěrádky-rešov

Martin se věnuje práci s kovem,sklem,dřevem i hlínou. Je to jeho koníček. Začal asi před pěti lety kováním nožů,postupně začal tvořit z plechu různé výrobky,rytí do skla...vše se učil sám. Každou volnou chvíli tráví v dílně kde vymýšlí stále nové věci. Občas do tvorby zapojí i své dva syny,kteří se učí pracovat z výhní a zkouší ukovat nůž. Začátky jsou vždy těžké,ale můžu říct,že už udělal kus práce a stále se snaží zlepšit..klobouk dolů přef jeho trpělivostí.

Zuzana Šimková

Václav Sedlář ml.

stolařství, nábytkářství, pozlovice

Vašek navázal na poselství svého pradědečka, který se věnoval zpracování dřeva již před stoletím. Pradědeček prohrál boj s komunistickým režimem minulé doby, ale pravnuk Vašek se s vervou chopil tohoto řemesla a znovu v naší vesnici oživil tradici stolařství. Je moc šikovný a jeho výrobky lidem dobře slouží. :)

Jana Sedlářová

Miroslav Dvořák

Včelař, lektor včelařství, votice

Pan Miroslav Dvořák je včerař srdcem i duší. Kromě včelařství jako takovému se věnuje také vedení dětí ve včeařstvých kroužcích. Rád jezdí a přednáší i v mateřskýc školkách a základních školách. Není problém na něj narazit na staročeských slavnostech. Kupuji od něho med několik let a přesvědčila jsem se, že jeho výrobky jsou poctivé a děláné s láskou k řemesku a k ústě k přírodě. Mám osobní pozitivní zkušenost nejen s medem, ale i se svýčkami a dalšími výrobky. Domnívám se, že je dobře, že se rozhodl držet rodinnou tradici a navázal na aktivity svých předků. Prosím tímto o nominaci. Na fotce je jedné z akcí se svým žákem ze včelařského kroužku. Děkuji Vám.

Jana Jiskrová

Petr Pohludka

Dýmkař - výrobce dýmek, paskov

Osobně jeho výrobek bohužel nemám, protože nekouřím, ale jeho práci a cit pro ni velmi obdivuji. Kromě dýmek se mi líbí i pěkně zpracovaná pera. Můj strýc a jeho předci byly také výrobci dýmek a mám k tomuto oboru kladný vztah. Petr své výrobky dělá s velkou láskou a poctivostí. Děkuji mu za jeho práci a dovoluji si ho tímto nominovat. Foto: Facebook Petr Pohludka.

Jana Jiskrová

Vítězslav Špidlen

Hodinář - věžní hodiny, praha 8

Práce, která se dnes už moc nevidí. Práce rukama i hlavou.

Radim Špidlen

Jiří Štěpán

Zámečník-Kovář, veverská bítýška

Dělá užasné zábradlí a výrobky z kovu.

Michal Hajek

Tomáš Naňák

umělecko-řemeslné zpracování dřeva, brumov-bylnice

dělá nádhernou řezbářskou práci. Čerti na Valašském jarmeku nosily masky vyřezané právě od něj a sklízely největší úspěch

Petr Cepek

Jiří Břeň

Sádrokarton, praha 10

Umí se sádrokartonem vše za 25 let co to dělá. Je po něm vidět krásná práce

Daniela Nedvědová

Václav Slavík

Obrábění kovu, kutná hora

Na tomto pánovi se mi líbí, že dělá svou práci poctivě, stráví nad ní hodiny práce, a je poznat, že tu práci dělá rád, s radostí, ne jako většina lidí z mého okolí, kteří svou práci dělají jenom vyloženě proto, že musí a z povinnnosti. Je opravdu moc šikovný a ráda bych mu nechala tento pohárek poslat. měl by z něj radost. Přikládám fotku toho, co mě vyrobil, jsem velká fanynka pražské fotbalové Slavie. Více už ve fotce :) Doufám, že bude po zásluze odměněn :)

Lenka Slavíková

Helena Kubíčková

Keramika, protivín

Helenka tvrdě pracuje každý den, aby její keramika byla poctivá a krásná. Její keramika je plná krásných zvířátek, které potěší zrak i duši.

Marketa Šestáková

pepa valis

instalater, praha

Je to cista duse a pije jen kozla

michal

Filip Čadina

kovář, kozojedy

Opravdových kovářů dnes již moc není. Líbí se mi jak z kusu železa dokáže vzniknout ať už třeba postel a nebo klepadlo na dvere. Je fajn když někdo něco umí vytvořit.

Martina Buchtová

Vítězslav Bobčík

kovář, podolí

Vítek je skvělý fachman, který má zahraniční zkušenost, ale stejně tak dobře nabrousí sekeru a motyku lidem v obci.

Josef Koláček

Jiří Vavřinec

Zednické práce a rekonstrukce, hřivice

Pán Vavřinec si získal moji absolutní důvěru. Poctivost, důslednost, nápaditost, ochota a šikovnost. Poradí si s každým problémem. Víte, jak to máme my ženy - ukážeme obrázek a tak to chceme. Na co 10 řemeslníků řekne, že to nejde, tak on najde řešení. Trpělivě vysvětluje, popisuje co a jak se musí a prostě TO UDĚLÁ. U něho ještě pořád platí: ZÁKAZNÍK - NÁŠ PÁN! A já si ho za to velmi vážím a děkuji mu.

Anna Dolejšová

Tomáš Skalík

restaurátorství, opava

Moc se líbí jak se staráš aby ty překrásné sochy nezanikly.Velmi tě obdivuji a sleduji tvou krásnou práci...

Miroslava Čiržová

Jan Šerák

Umělecký kovář, bílovice nad svitavou

Umělecké kovářství dělané s láskou vytváří mnohé pěkné věci, které nejsou totožné - všechno je bezesporu jedinečné a originální a s důrazem na preciznost jedinečnost zcela vyniká.

Martin Vala

Zdenek Hrubý

Klempir, dolní lukavice

Mlady klempir a instalater, který dělá svou práci s láskou. Vždy na vesnici kazdemu rád pomuze, jeho klasická práce nemá konkurenci. Rád i zadarmo pomůže starému pánovi vyměnit okap. Prostě své remeslo dělá na výbornou. A když si jako odměnu da Kozla tak není co resit😉

Katerina Kocianova

Jakub

kovář, olomouc

Ve svém volném čase dělá radost sobě i okolí :)

Markéta Poskočilová

Ladislav Bělunek

Řezbář, zubří

Je to můj táta a já jsem na něj moc pyšná, do lipového dřeva vyřezává dle plakátů od Alfonse Muchy v životní velikosti detailně propracované díla a navíc dal na popud rodiny a pracuje na své vlastní autorské tvorbě věnované řemeslům, která pomalu zanikají jako zuberska vyšívačka nebo přadlena u kolovratu.

Lada Vávrová

Pavel Švienty

švec, pardubice

Líbí se mi, že svou prací žije, že dokáže dlouhé hodiny povídat o suprkůži, která mu právě přišla, že je extrašikovný, vyrábí nádherné věci a pracuje tolik, aby bez problémů uživil svoji rodinu :)

Dagmar Čížková

Jaroslav Kobližek

výroba a oprava hudebních nástrojů, humpolec

Tento člověk je mimořádně pracovitý, kreativní a poctivý řemeslník. Jeho nové heligonky září na každé akci, kde na ně jejich pyšní majitelé hrají. Plní svým zákazníkům všechna jejich přání a každý nástroj je originál. Své práci se věnuje 24 hodin denně, do noci šperkuje svoje výrobky, aby byly dokonalé. Maličkosti, které zdokonaluje na svých nástrojích jsou jeho prioritou a velkým plusem, neustále se posouvá dále a žije svým řemeslem, již 9 let.

Klára Svobodová

Sylva Brozickova

svec, úvaly

je to zena stredniho veku matka dvou deti miluje svoji praci ktera je zaroven jejim konickem i ve svem veku se neustale vzdelava v podobnych oborech umi usit rucne boty kabelky vse je z prave kuze nektere veci rucne barvene svuj vsechen volny cas travi ve sve dilne

Jana Kopecka

Stanislav Hajny

Provozni elektrikar, české velenice

Chtel bych ho pro sveho tatu,protoze se cely zivot o nas staral a staral se dobre,protoze diky jeho poctivim rukam a jeho remeslu elektrikare nas dokazal vzdy uzivit.Dne 1.7.2017 odchazi na zaslouzili odpocinek do penze.Timto bych mu chtel za me a me sourozence moc podekovat.S pozdravem Pepa

Josef Trsek

Tomas Brhel

kovar. vyrabi kovane rűze, dubňany

Rucne vyrabi kova a tvaruje ruze dliuhe a krasne s barvene s mnoha odstiny patiny.malokdy je prodava spise je daruje lidem.libisemi ze i pri jeho vytizeni dokaze vykovat ruže a jen taj je lidem darovat pro radost i ukazku ma stoho radost.myskim ze by mnel byt odmnenen za praci a za tak velke srdce

jakub dobias

Martin Houška

Stavební práce, jílové u prahy

Je na něho spolehnutí. Dělá svou práci rychle a kvalitně. Nebojím se mu nechat klíče od domu, když od něho něco potřebuji. A když mu k práci nechám ještě pár pivíček Velkopopovického Kozlíka, tak mu jde práce od ruky :)

Petr Zvířecí

Milan Houda

truhlář, kralovice

Spolu se svou manzelkou delaji kuchyne, skrine, ... Jeste nikdy jsem nevidela tak pohodove remeslniky a precizne odvedene dilo. A to ze jsou manzele je neuveritelne. 24 hodin spolu a pri praci se nasebe usmivaji a to uz je jim neco prez 50. Kuchyn od pana Houdy mam uz nejaky patek ale vse je jako nove. Poctiva prace vydrzi. Bohuzel mi nejde vlozit fotka. Asi kvuli mobilu.

Zuzana Trousiliva

Matěj Sušánek

Pokrývačské práce, litvínov

Je to moc šikovný mladý kluk, který dělá svou práci pečlivě

Jana Chytilová

Tomáš Zdeněk

svářeč, milevsko

Práce radost pohledět. A v těchto vedrech v montérkách a kukle, není co závidět.

Martin ZDENĚK

Jiří Klemš

automechanik, mohelnice

Je poctivý, svou práci miluje a věnuji jí takřka všechen svůj čas. A ten zbytek ještě umí dát do služeb vodních skautů. Je o člověk, se kterými je radost jednat!

Dušan Sedláček

Lukáš Ardolf

Brašnář, české budějovice

...udělal radost už tolika ženám! :-) Lukášova práce není jenom o nových kabelkách.. chodí za ním spousta lidí kvůli opravám různě "historických exemplářů", ke kterým se váže nějaký příběh a dělali je poctiví řemeslníci a prodlužuje jejich životnost na další roky... Neopravitelné se stává opraveným a mně nad tím zůstává rozum stát. Vážím si ho, protože v dnešní "konzumní" době bojuje za originalitu a vytváří věci, které si člověk zamiluje a ani po letech nebude mít srdce je jen tak vyhodit...

Zuzana Bínová

Stanislav Mareček

Zedník, maleč

Poctivost a důkladnost

Lenka Marečková

Berounský Ivo

Tradiční bednář a kolář, rumburk

Zvládne opravdu vše a nikdy nikomu neřekl že to nejde vyrobit .

Jana Laštůvková

Vladimír Martoch

Truhlářství, tesařství, starý jičín

Vyrábí vše s láskou, miluje dřevo a právě začíná vyrábět kořenový nábytek www.korenovynabytek.cz, v tomto směru by rád pokračoval. Zakládá si na precizní práci a originalitě svých výrobků.

Petra Martochová

Jana Fučíková

keramička, koněšín

Líbí se mě její výrobky z keramiky.Zahradni keramika i užitková.

Hana Scharlingerová

Pavel Černý

Automechanik, verneřice

Jiný opraváři aut to většinou dělají jen pro peníze. On je precizní, šikovný a hlavně tu práci ma rád. A když má někdo rad svou práci, tak to vypada úplně jinak :-)

Irena Kvapilová

Brož

Kovářství, kvíčovice

Pan Brož dělá překrásné kované výrobky a umělecké předměty.

Petr Kolenatý

Jaroslav Rejzek

Skleněné šperky, skleněná vitráž, skalice u české lípy

Pan Rejzek se věnuje výrobě nejrůznějších vitráží technikou Tiffany, je mistr svého oboru. Vytváří šperky technikou vinuté perly, vinutého skla. Nejkrásnější na jeho práci je jeho nadšení, jeho srdce, které do práce vkládá. Na jeho výrobcích je vidět láska, se kterou své řemeslo dělá. Je to skutečný mistr.

Tereza Pípová

Tomáš Řada

Truhlář-rezbář, kamenny ujezd u rokycan

Můj přítel má velice rád práci se dřevem baví ho vyrábět nábytek a je velice šikovný i na vyřezávání různých soch na jeho práci se mi líbí preciznost a to jak je do svého koníčku zapálený.

Markéta Jedličková

Rudolf Adamec

řidič/řezník, běšiny

Je vyučen řezník a jeho domácí výrobky ,které si dělá doma sám jsou skvělé ,

Pavla Adamcová

Jozef Hanuš

Truhlář, hluboká nad vltavou

Jozef je šikovný truhlář a pomáhá i lidem co nemají moc peněz a má rád pivo od kozla líbí se mi na jeho práci to že jí dělá s láskou a poctivou prácí zanechává hodnoty opravdový truhlář

Karel Dubský

Jaroslav Lauer

zednické práce, borovany

Pracovitost, pečlivost.

Michaela Viglašová

Tomáš

Kominík, velká bíteš

Práce je špinava, naročná a nebezpečná. Každy leze po střechách (nových,starych) a i presto je stale usmevavy mily a vstřícný.

Natalie Jelinkova

Aleš Chvála

Truhlář, svitavy

Manžel je vyučen truhlarem a tomuto řemeslu se hodně let také věnoval. Líbilo se me,jak je rad za každý kus který vyrobil a spokojeného zakaznika. Ale bohužel lide chtějí za málo peněz hodně muziky.Malo kdo si dnes cení ruční prace. Musel pred rokem změnit zaměstnání a nyni jezdi dálkovou dopravu. Uz nam to doma nevoní po dřevu a nevyklepavam z kapes hoblinky ☺. Jak říká muj muž a ja s nim souhlasim největším a nejkrásnějším výrobkem co kdy udělal jsou naše vic jak dvouletá dvojčata. ☺☺Ale ja vam posilam fotku kuchyne. Preji krasny den.

Marie Chvála

Marek Šemík

zednictví, ovesná lhota

Je šikovný a dělá kvalitní práci za rozumnou cenu. Vždy se snaží každému vyhovět i v této uspěchané době.

Stanislav Hájek

Josef Dvořák

Zedník, mrač

vždy pomúže, je šikovný,a hlavně je to kamarád

Tomáš Kuchta

Erik Tvrdoň

Staví domy a opravuje byty, hradec králové

Je to náš šikovný, mladý tatínek, který svou práci dělá poctivě.Na jeho práci se mi líbí, že plní sny a představy o svém bydlení druhým lidem.Svou poctivou prací se snaží splnit sen o bydlení i nám.

Andrea Nagyová

Petr Řehulka

Truhlář, stěbořice

Líbí se mi že práci dělá s láskou a řemeslo se naučil sám

Adéla Štenclová

Ladislav Krajíček

cukrář, ledeč nad sázavou

Líbí se mi ze svoje řemeslo dělá od srdce a podle původních receptů a z kvalitních a čerstvých surovin, což už se v dnešní době vidí jen zřídka.

Marie Krajíčková

Šandor Havrán

zahradník, mladé buky

Je to zahradník tělem i duší, rozvíjí rodinné zahradnictví,které společně s otcem,sestrami a jejich rodinami stále prosperuje i v této době. Přesto,že je to malá rodinná firma,dodávají své rostliny a výrobky i do velkých měst.Vše si podstivě pěstují sami od semínka...Šaňa je dříč.Jak o něm říká můj muz- je to nejhodnější a nejpracovitější kluk co známe

Šimková Veronika

Adam

Vše ,,,,hlavně kove, bruntál

Je to hodný člověk,který dělá lidem radost,a nikdy nic za to nechce..Sice to ma jako koníčka,baví ho kut železo se kterého dokáže vykouzlit užasné věci....

Anna Kosová

Jan Šramar

Kovář, jaroměř

"Riki" dělá spoustu věcí a dělá je dobře. Nejvíc času tráví výrobou replik a rekonstrukcí pro pevnost Josefov. https://www.facebook.com/kovarriki/?fref=ts

Jan Havelka

Lukas saitl

Podlahar, větřní

Spokojenost dela peknou praci

Lu

Oldrich Bělina

Truhlář, čelákovice

Je to skromny clovek ktery svou praci dela poctive a z laskou.

radka skopova

František Rybnikář

Zedník , obkladač, velešovice

Jeho práce je vždy precizně odvedená , hlavní důraz klade na kvalitu . Jeho práce je vidět i na opravách některých historických staveb v okolí jeho bydliště , ať je to zámek Slavkov u Brna nebo některé opravené kapličky . Chodí za ním pro radu i pomoc spousta lidí z okolí. Je vždy ochotný pomoci a nehledí na čas a námahu . Vždy odevzdává jen práci nejvyšší kvality.

Barbora Rybnikářová

Jirka Mlaskač

Podláhář, brno

Líbí se mi přístup k jeho práci, kde nabídne několik variant tak aby byl člověk se svojí podlahou spokojený v dané místnosti, kde poradí několik variant. Dokáže ze staré podlahy udělat nejen moderní podlahu, ale podlahu která je příjemná nejen na vzhled ale i na dotek. Podlahář je řemeslo který vyžaduje mnoho znalostí co se týče podlah a to pan Jiří má. Děkuji mu a doufám že za jeho výkony a detaily a přístup k práci ho tohle potěší.

Martin Lorek

Lubomír Kuběna

Klempíř, loukov

Poctivý, svědomitý.

Rudolf Marek

Václav

pracuje se sádrkartonem, píšť

Sádrokarton to on umí dělá stropy skříně stěny prostě mu to jde, je velmi šikovný zručný má to v oku.

Magda

Jiří Lokwenz

Zedník, jablonec nad nisou

Můj táta je poctivý řemeslník,Svoji práci bere vážne.Nikdy nic neodflákl ani neměl reklamace.Pokud musí pracuje i víkendy bez volna a to jen proto aby měli lidi své bydlení včas.Neznám nikoho lepšího na odměnu než je můj tatínek

Lenka Ludvíková

Vlastimil Kopřiva

truhlář, elektrikář, domamil

Vlasta je hrozně šikovný chlap. Postavil pro nás tento krásný dřevěný domeček jen za pomoci rodiny a přátel. A za to bych mu chtěla poděkovat.

Pavlína Pokorná

Tomáš Hanuš

práce všeho druhu, trutnov

Kvalitní práce za rozumný obnos, pro důchodce dělá jen za cenu materiálu.

Jaroslava Rybářová

Josef Wojc

Kameník, křemže

Kameníka dělá na chatě a docela jse mu daří a pěkná práce a kozlíka popíjí děkuji 😊

Josef Němec

Pavel Mrázek

Pokrývač, Vše-uměl, milevsko

Dělá svou práci vždy na 100% a nikdy jí neošidí. Ojeho kvalitním provedení se šíří široké zvěsti a díky tomu má víc a víc práce.Nikdy nechce přehnané sumy za svou práci ale nechá se náležitě ohodnotit jak si zaslouží. Svou práci dělá skoro 20 let. Dům na fotografii je jeho letitou cestou za snem, který si zrealizoval. Až na pár drobností si dělál všechno sám s pomocí rodiny. A toto je jeho dílo které mu dělá reklamu nejen v jeho bydlišti.

Tomáš Mrázek

Martin Sládek

Malíř, tábor

Vzdy krásná práce hlavně bez úklidu, dokáže poradit a nikdy nenechá na holičkách.

Alena Sládková

Martin Springl

Zedničinu, dasnice

Martin svoje řemeslo miluje. Dělá vše s láskou, vyhraje si. Výsledkem je preciznost a spokojenost zákazníků. Víc jak 25 let v oboru, neusnutí na vavřínech a stále dobrá nálada - to k Martinovi patří.

Jájina Springlová

Lukáš

Automechanik, sušice

Krásná úprava offroad aut

Jan Vyborny

Martin Hnojil

Zedník, lovčice

Vždy odvede perfektní práci. Každý dům, byt a vlastně vše co dělá tak dělá jako kdyby to dělal pro sebe, nepředá dokud sám není s výsledkem spokojený.

Lucie Vlasáková

Pavel Sedláček

Cukrář, obruby

Náš dobrý kamarád , peče velmi kvalitní a dobré zákusky a dorty z domácích surovin a vždy dokáže vytvořit chutné a oku lahodící sladké pokušení, kterého nikdy nemáme dost 😊 dělá ty nejúžasnější štafetky v širokém okolí a jeho dorty nemůžou chybět na žádné pořádné oslavě. Je to opravdový profesionál a na to , že to je chlap odvádí velmi precizní práci za kterou mu všichni děkujeme. 😉

Jana Lislerová

Jan Sedláček

Mistr zednický, obruby

Pán Sedláček se vyučil zednickému řemeslu, kterému se věnuje s velkou láskou a pílí a vždy je na jeho práce radost pohledět na to že mu bude teprve 25 let dělá svou práci opravdu hodně dobře a hlavně poctivě spokojení zákazníci si ho rádi vždy znova vezmou jelikož pro něj není nic nepředstavitelné a snaží se splnit všechny prosby a přání pokud to je v jeho síle. Pro Nás to je pravý řemeslník, který se určitě nebudete nikdy nudit , jelikož je stále v jednom kole a pak práce kterou dělá je mu i koníčkem.

Josef Bareš

Jan Ryšavý

Automechanik, miroslav

Precizni prace,vždy ochotny pomoc.

Oskar Pako

VÍT VAVŘINÍK

ŘEZBÁŘ, bzenec

VÝŠE JMENOVANÝ ŘEMESLNÍK JE MŮJ MANŽEL A JSEM NA NĚJ PYŠNÁ.VŽDYCKY SI PORADÍ S KUSEM DŘEVA A VYKOUZLÍ Z NĚJ SOCHU, ZE KTERÉ DÝCHÁ ŽIVOT.VYŘEŽE MISKU,ŠPUNT,PÍŠTALKU PRO DĚTI,KNOFLÍČEK PRO ŠTĚSTÍ atd.všechnu řezbářskou práci dělá s láskou a jde to poznat a každá je originál.posílám jednu ze 7 mi soch z vlčnova.Adéla

ADÉLA VAVŘINÍKOVÁ

Standa klein

Zahradnik, mrakov

Na jeho praci se mi libi ze nedela praci pro penize ale proto ze rad zkrasluje a vylepsuje nase zahradky a ma rad kdyz je za nim jeho prace videt. A i v techto vedrech je schopnej potit vlastni krev napr pri delani naseho jezirka a tak bych ho za za to odmenil . dekuji

Standa Klein

honza

keramiku, slavičín

šikovné ruce jemnost cit v ruce smysl pro krásu.

Jana Miklasova

Milan Heitmar

Sedlář, určice

Líbí se mi že dělá ruční práci s kůží a snaží se vše dělat dobovými postupy. Vrací se vlastně ó několik století zpět. No řekněte kdo dnes šíje kůží ručně? Znáte někoho?

Eva Konečná

Fiala radek

Pokrývač, mirošov

Je poctivý a moc pracovitý.A nic není problém.

Fialová Zdeňka

Luboš Veselý

Zednik, jedovnice

Hlavně živý rodinu a práce ho baví. Staví lidem sny v podobě domů a různých dalších stavebních prací.

Michal Veselý

Silvie Musialová

Brusička litinových odlitků., brno

Je to těžká,nebezpečná a zodpovědná práce po které je velká žízeň :-D

Vitališ Petr

David Novák

Výroba benzínových zapalovacov, vysoká liben

Poctivá ručná práca

Miloš Blažek

Jan Suchý

automechanik, ostopovice

Je to můj manžel a nejšikovnější chlap, kterého znám. Kromě své práce by se také mohl živit jako truhlář, zedník nebo hodinový manžel. Je hodně vytížený a přesto dokáže být i trpělivý a milující táta. Přála bych mu, aby se na něj někdy usmálo štěstí i ve výhře :).

Helena Suchá

Lukáš Přidal

truhlářství, olomouc

Dobrý den, dělal nám kuchyň a jsme nadmíru spokojeni. Vše je v pořádku, lícuje nikde žádná chybička.

Ludvík Novák

Martin Bořuta

Řezbář, trnava u zlína

Martin Bořuta je mladý talentovaný řezbář, který vyřezává interiérové, exteriérové díla, dřevěné obrazy, sochy a mnoho dalších výrobků. Na jeho práci se mi líbí, že dokáže z kusu dřeva udělat něco krásného, novéhého, co dokáže potěšit a udělat radost.

Kateřina Strušková

Ondřej Wegschmied

tesař, votice

Je to můj syn,na kterēho jsem moc pyšná.Je mu 23let , vyučil se tesařem a od té doby se svému řemeslu věnuje.Je to pracovitý kluk a myslim,že po takové celotýdenní náročné práci by si určitě rád dal pivo z vašeho nádherného džbánku..

Jarka Wegschmidova

vaclav krivanec

zednik, doubravice

Dělá poctivou a dobrou práci.Lidi si ho chválí.

jaroslava

Stanislav Kozel

truhlařina, přeštice

Obdivuji svého muže - je to opravdu Mistr Truhlář. Z jeho dílny vzešla spousta nádherných schodišť a interiérů. Pokud chtěl zákazník kvalitu, měl schody od Kozla.

Miroslava Kozlová

Josef Svoboda

Kočí v lesní těžbě, pěčín

Josef Svoboda je jeden z posledních fachmanů v ČR, zabývajících se přibližováním dřeva v lese koňmi. Že svou práci dělá opravdu poctivě, dokládá i titul mistra Evropy v ovládání koně s kládou. Jeho produktem není zboží jako takové, ale jednak surovina stojící na počátku výroby - dřevo, dále České národní plemeno chladnokrevných koní a v neposlední řadě i lepší životní prostředí. Odměnu si rozhodně zaslouží!

Jiří Dráb

Andriy Bilokobylskyy

Zedník, pardubice

Andrej je velmi pracovitý, nikdy neodejde od sve prace dokud neni vic nez dokonalá. Vždy vyjde vstříc a odvedená práce ma vždy něco navíc. Lépe odvedenou praci si clovek nemůže přát

Barbora Horská

Robin Ryska

Vsechno, český těšín

Dobry den,muj remeslnik je muj manzel,renovuje nasi chaloupku,vcetne podlah,elektriny,kamenu na dum viz foto,i jemu bych doprala krasny dzbanek at mu jde s kozlem od ruky dekuji stastna manzelka🍻

Eva Ryskova

Ingrid Holoubková

Mýdlářka, klentnice

Poctivá ruční práce, mýdla a kosmetika vyráběná s láskou, voňavá, přírodní a prostě nejlepší.

Marian Fuksa

Ondřej Strnadel

Sklář, valašské meziříčí

Předává sklařské řemeslo dál, vyučuje jo na Středníumělecko průmyslové škole Sklářské ve Valašském Meziříčí

Danny Ďurkáč

Tomáš Strunecky

Instalatér, topenářské práce, kralupy nad vltavou

Je šikovný, ochotný, snaží se vyjít vstříc požadavkům zákazníka.

Táňa Strunecká

Jaromír Šorm

autolakýrník, úpice

Miluje Kozla a dává staré auta do nového kabátu.

Romana Vojnarová

Rudolf Wronka a Iva Jirošova

Uměleckořemeslné malířství a nejen to, jablonec nad nisou

Obdivuji,že tvoří věci na které si dnes už nikdo netroufá, a které mají hodnotu.

Kateřina Vronková

Marek Jankásek

Truhlář, kozolupy

I přes úraz, který se mu stal při jeho řemesle, se po několika letech praxe rozhodl pro vlastní dílnu. Za to jsem na něj pyšná. Dřevo má velmi rád a ráda ho při práci pozoruji...je vidět, jak ho dřevo baví. Do budoucna mu přeji mnoho spokojených zákazníků a krásných výrobků.

Lucie Hasmanová

Martin Novak

Truhlář, budišov

Martin děla už několik let dobrou a poctivou a kvalitní truhlářskou práci jeho výrobky si chválí lidé z cele vesnice.

David Komínek

Danuše Březinová

PATCHWORK, ostrava - vítkovice

Paní Danuše šije strojový i ruční patchwork už od roku 1999 a její práce je jedním slovem úžasná a znalá všem z oboru široko daleko... V roce 2004 založila společně s kamarádkama 1.moravský patchworkový klub a od té doby organizuje výstavy patchworku nejen ve Fulneku a v Ostravě. V roce 2011 dala dohromady 178 lidí z celé České Republiky a společně ušili nějvětší patchworkovou přikrývku o rozměrech 617 x 204 cm z celkem 20222 dílků látek. Tato přikrývka je zapsaná v české knize rekordů. Hlavním cílem potom bylo tuto přikrývku rozpárat a přešít na několik menších dek, aby je paní Danuše spolu se svým týmem mohli darovat do dětských domovů, stacionářů nebo center pro nemocné děti. Paní Danuše výtváří z látek nádherná umělecká díla a do každého výrobku dává své srdce... Má můj velký obdiv.

Michaela Březinová

David Kmoníček

Vodoinstalatér, borek

Jeho smysl pro detail a kvalitu práce , čest mu neodejde dokud to není na 110 procent.

Petr Štěpánek

Miloslav Kušnirik

nožíř, benešov nad ploučnicí

Poctivá ruční práce při výrobě nožů, kde se jeho práce stala koníčkem. S každým nožem si vyhraje a pokud není dokonalý nepošle ho do světa. Při ručním zdobení čepele je velice trpělivý a velice zručný. Já sama bych na to nervy neměla. Jeho zdobení vypadá jako strojové, protože je jedno jako druhé, ale nenechte se zmýlit. Vše je jeho ruční práce a jde mu skvěle od ruky. Jeho nože používají myslivci, houbaři, vášnivý sběratelé, ale i ženy v domácnosti. Není nad pořádný ostrý nůž, který dokáže lehce vše odříznout a ke všemu je dělaný s láskou. To je pak radost vařit. Celý nůž zhotoví na přání. Neznám moc lidí, kteří dělají své řemeslo s láskou jako Míla. Každý materiál si pečlivě vybírá a každý na jeho dílo kouká jako na obrázek. Kdybych na vlastní oči neviděla, jak nože vyrábí a s jakou láskou, nikdy bych nevěřila, jak ho tato poctivá práce naplňuje...Takto se poznají poctivé české ručičky. Každý jeho nůž je originál... Přeji mu hodně štěstí při výrobě nožů. :)

Lucie Kalakurová

František Zajíček

Svářeč, kaplice

Po každodením sváření kozlíkem se odmění ,už to dělalá dlouhá léta po kozlíku jenom skvétá.

Marika Bazsová

Jindřich Vaněk

Vše na co si člověk vzpomene, jílové u prahy

Můj taťka je opravdu moc sikovnej třeba teď sám kopal rok a půl ve skále žumpu, sám si postavil už 2 kůlny a to ta jedna byla na skále v lese u chaty. Je to jen zlomek toho co udělal neskutečně pracovitý bohužel nemocný ale i tak si jde za svým a to na něm mám nejraději!

Michaela Vaňková

Miroslav SYS

Okna, vrata, žaluzie, brno

Poctivá práce, férové ceny a profesionální přístup.

Michal Augustin

Míra Nebeský

Myšlení ve dřevě, ústí nad labem

Člověk, který myslí ve dřevě, tvoří život, tvoří svět, který je pro nás fantasií, pro něj realitou, která ho obklopuje. Dláto jako myšlenka, dřevo jako nedotčený svět člověkem. Jeho loutky mají duši, charakter, život a především svůj příběh.

Anděl

Luděk

Žákovský, šumperk

Je to kluk, který věnoval své studium sociální pedagogice, ale rozhodl se pokračovat v tradici svého táty - začal pracovat s kůží. Vyrábí dle starých tradic a především vše je ruční výroba.

Anděl

Jiří Folwarczný

Pekař, dlouhomilov

Jiří má malou pekárnu v menší vesnici. Práci má i jako svůj koníček. Peče chléb z přírodního žitného kvasu jediný v okolí, také sladké i slané druhy pečiva. Zkrátka každý člověk si u něj dle své chuti vybere. Pro jeho chléb jezdí lidé i z daleka. Obdivuji ho, jak se pro práci dokáže kolikrát i obětovat místo společného času stráveného se svou rodinou. Je to jeho život. Pekařina je dřina, dělat v noci, nebo dlouhé směny, v horku u pece. Málokterý člověk v této práci vydrží víc jak pár dní a většina práce zůstane na něm. Myslím, že si zaslouží odměnu. Ať se ti daří dál :-) Míša

Michaela Dudová

Zdeněk Doležel

ručně soustruží dřevo, lipovec okres blansko

Strašně moc šikovný. Skvělé výrobky. https://www.fler.cz/zdenda_d

Marcela Lešáková

Martin Čermák

kamnařina, horní planá

Poctivá kamnařina v sobě snoubí řemeslo s uměním, což dobře ví jihočeský kamnář Martin Čermák, jeden ze zakládajících členů Cechu kamnářů České republiky. Společnost MK PROFI Kachlová kamna s.r.o. sídlící v Horní Plané u Lipenské nádrže na Českokrumlovsku vznikla v roce 1995 z původní malé živnosti, která existovala od roku 1990. Martin Čermák navázal na kamnářské řemeslo svých rodičů. Svými aktivitami podporuje SOU v Ostravě a Horní Bříze - obor kamnář. Martin je nejen schopný kamnář, své práci se věnuje s obrovským nasazením, ale především je správný chlapík se srdcem na dlani, vychovajíc 3 nyní již dospělé děti. S manželkou se stará o statek s hospodářstvím. Ve volném čase se věnuje včelařině a rád si zamuzicíruje na mandolínu.

Věra Čarková

Erik Bechný

Umělecký kovář, zubří

Zabývá se uměleckou kovařinou, což se v této době již moc nevidí. Vytvořil respektive tvoří železné mravence pro Ostravskou ZOO a další věci, ale ty jsou spíše pro soukromé sběratele

Jaroslav Šedina

Leoš Eckelhart

zahradník, úsov

Už léta se svou ženou pěstuje kytky a přísadu pro lidi ze širokého okolí. To vše s úsměvem a radostí, kterou kolem sebe rozdává. Podílí se taky významně na životě v obci - svojí starostí o farnost či vedením ochotnického divadla. Je to prostě bezva chlap.

Veronika Škopová

Vít Zapletal

Práce se dřevem kutil, zdounky

Vždy nám pomůže udělat. pr

Zuzana zapletalova

Eva Mitášová

Keramika, nový jičín

Eva Mitášová se ve svých padesátých letech začala věnovat keramice.Dnes po dvaceti letech, kdy koníček se jí stal každodenní zábavou, vyrábí nádherné a milé betlémy a spoustu krásných dekorativních výrobků. Učí malé i velké, jak vyrobit druhému radost a to je v dnešní době spěchu důležité. Za to si zaslouží velké díky. Martina Zlá

Martina Zlá

Jiří Kudláček

Truhlář, kadaň

Pečlivě vyrábí nabytek na míru, dá si s ním hodně práce. Z jeho dilny vždy odejde poctivý výrobek a dělá čest svému řemeslu.

Eva Kudláčková

Radek Pátek

Zednické (Sádrokarton), hluboká nad vltavou

Precizně odvedená práce, vřelý a lidský přístup.

Klára Trčková

Vladim Bořecký

malíř, český krumlov

Velice vstřícný, pracovitý, hlavně po sobě dokonale uklidí. Je velmi vyhledávaný, pracuje v trojici a je radost se koukat, jak jim jde práce od ruky. Samozřejmě, že po dobře vykonané práci si chapci rádi zajdou na jedno nebo dva zasloužené pivka do malé hospůdky Na dvorku.

Zuzana Bořecká

Martin Šafránek

Umělecké vyřezávání ze dřeva, jirkov

Řezbář je můj manžel, kterého si nesmírně vážím a obdivuji jeho "zlaté české ruce". Vyřezávání je mu koníčkem, zaměstnán je jako truhlář. Tomuto koníčku se věnuje od dětských let. Přála bych si, aby se mu dostalo ocenění za jeho práci, šikovnost, cit pro detail. Je až neuvěřitelné, co vše dokáže. Doufám, že svůj um předá naší dceři a bude jí vzorem.

Iveta Šafránková

Jan Zeman

Instalatér, topenář, protivín

Nejpoctivější řemeslník. Nic neuchvátá a neošidí. Raději pracuje do noci, jen aby vše bylo jak má. Jak může, tak všem pomůže. A má opravdu zlaté ruce. I srdce. :-) A v těchto horkách dělá celý den vodovod na přímém slunci na poli - a bez vody by pivovar lahodný zlatavý mok neuvařil. ;-) Tak si myslím, že by si zasloužil se po náročné práci osvěžit točeným pivečkem do krásného džbánku. ;-) Přeci jen bychom bez něj byli na suchu i my. :-)

Lucie Brůžková

Luděk Fiala

Autorské dřevěné stavebnicové hračky, lodhéřov

Pan Fiala vyrábí nádherné dřevěné hračky, které jsou nejen nápadité, ale i krásně zpracované. A protože se jedná o hračky s velkou pořizovací hodnotou a ne všichni rodiče je mohou svým dětem pořídit, tak s hračkami pan Fiala jezdí po akcích, kde si děti s nimi mohou hrát.

Michaela Padrnosová

Hynek Bulin

Zámečník, milevsko

I když je to stále "mladý kluk" dělá svou práci poctivě a veškeré výrobky ze železa mu jdou skvěle od ruky. A hlavě je to chlap co se nebojí žádné práce a těch je poslední dobou opravdu málo.

Lenka Bulínová

Pavel Hnila

Instalatér, fryšták

Líbí se mi, že i přesto že není vyučený tomuto řemeslu, dělá vše poctivě, tak jak ho to naučil jeho tatínek.

Kristýna Hájková

Miroslav Koníček

Opravář zemědělských strojů, kostelec nad černými lesy

Nejšikovnější opravář traktorů a práce ho moc baví a to už se jen tak nevidí.Jeho práce je koníčkem.A má rád kozlíka😁

Veronika Bubeníková

Pepa Marek

zedník, boskovice

Ochota a šikovnost .Super fachman.

Novák Miroslav

Josef Marek

zedník, boskovice

Letitá poctivá praxe, x postavených domů -jak pracovně, tak pomoc příbuzným, sousedům ,kamarádům.Je to skvělý, šikovný a kamarádský pan zedník.

Lenka Nováková

Zdeněk

Klempíř, vyškov

Je to tahoun a nic ho nezastaví ani horko ani zyma poead v parci usmev ma a na rybách ve džbánku neleje kozla.

Tvrzník Zdenek

Leo Fojtík

horník, píšť

Můj tatínek si džbánek zaslouží, protože pracoval dnem i nocí havíř po práci si dal pivo a to ho spružilo.

rozmeri

Ondrej Varga

Stavebni cinnost, dobšice

Poctiva prace a hlavne v tech vedrech, si zaslouzi ten dzbanek plnej neceho pekne chlazenyho od kozlika kteryho mame vsichni mooc moooc radi…

Zbynek reznik

Martin Kautsky

Zednik, onšov

Je to pracovity kluk a odmenu si zaslouzi moc bych mu vyhru prala vlastnima rukama si postavil baracek to mu preje sousedka.

Sarka Radostova

Adam

keramiku, tupesy

Výrábí tradiční tupeskou keramiku :)

Adam Náplava

Vladislav Houfek

truhlařina, chotěboř

Kamarád rozjel truhlářství a jejich krásná práce je důkazem toho že nestíhají pokrýt poptávku po jejich nábytku.

Stanislav Pešek

Jiří Kašpar

Zedníka, jaroměř

Můj otec je zedník. Na jeho práci se mi libí že i přesto kolik mu je let, dokáže ješte pořád chodit z práce s úsměvem. Pracuje tak od svých 18cti let a někdy až žasnu nad tím, jak s chutí do pŕace dokáže opravit, nebo postavit různé zakázky. Soutěžil se všemi soutěžemi od Kozla které jste organizovali. A pyšní se všemi různými pulitry, podtácky a džbánky které se mu vždy u vás podařilo vyhrát. Proto bych byla ráda aby do své sbírky mohl přidat i tento džbán na pivo.

Eliška Kašparová

Petr Šafařík

Klempíř, opatovice nad labem

Pan Petr odvede kvalitne kazdou praci a za dobrou cenu. Vytvori z plechu kohouta na strechu, ale treba i strisku na balkon nebo samotnou strechu. Zaroven je to moc sympaticky pan u ktereho je videt, ze ho jeho prace tesi a jde od srdce. Nechybi mu take smysl pro humor. Moc mu fandim! A dekuji za jeho praci. Jsem vdecna, ze v dnesni dobe existuji takto pocitivi remeslnici! Prikladam obrazek zminovaneho kohouta, ktery zdobi nas dum! :-)

Věra Tománková

Štefan Pira

Zedník, týniště nad orlicí

Je to neskutečný dric. Přes týden pracuje v Německu nebo Rakousku a o víkendu pomáhá kamarádům a nebo staví svůj dům, na který teď bohužel není čas. Dělá všechno na co si zákazník vzpomene, např nyní většinou fasády. Krásná, čistá a poctiva práce.

Petra Doležalová

Adámek Jaroslav

zednické práce, záboří u blatné

Je velmi precizní a šikovný, dokáže snad všechno na světě, od postavení domů, kompletní renovaci veteránů, výroby kamenných koryt, fontán, krbů, lavic z loukoťových kol, zvonici, no prostě ultra šikovný chlap.

Jana Prokopcová

jan

keramiku, slavičín

džbán a hrnečky

Jana. MIKLASOVA

Vít Kurka

umělecké zpracování dřeva,restaurátor, oldřišov

Vždy to byl malý bráška,ale už po jeho maturitní práci jsem poznala, že zdědil obrovský dar šikovných rukou a touhu pracovat s láskou k novým kouskům a úctou ke starému dílu druhých.

Jana Kurková

David Novák

Výroba benzínových zapalovačů, mělnické vtelno

David vyrábí krásné a originální benzínové zapalovače. Zapalovače dělá z matek a vojenských knoflíků nebo nábojnic. Líbí se mi že něco takového si jinde než u něj nekoupíte a taky že každý zapalovač vyrobí vyzkouší a pošle

Josef Novotný

Pavel Bartoníček

kameník, litomyšl

Pavel Bartoníček je povoláním kameník, jeho práce se tedy točí převážně kolem pomníků (řezání, tvarování, úprava kamenů, opravy i stavby pomníků... apod.). Svou práci, ač poměrně netradiční, dělá s láskou. Svým "dílům" věnuje podobnou péči jako malíř obrazům. Velkou část pracovní doby tráví na hřbitově či v jeho okolí, avšak kromě toho neodmítne ani jiné zakázky, které se práce s kamenem týkají. Jeho práce je zároveň jeho vizitka - zkrátka řemeslník, kterého vlastní činnost nejen živí, ale i baví.

Pavlína Šustrová

Rudolf Koutensky

rezbarstvi,drevene vyrobky, chomutov

Dobry clovek a velkym srdcem,do kazdeho vyrobku dava kus sebe.Poctive vyrezane,nabarvene,s laskou vyrobene...😊

Simona Goncalves

MICHAL

Umělecký řezbář, štítná nad vláří-popov

Pohodový kluk co bere svoji práci poctivě a je velmi šikovný řezbář

Tomáš Pukýš

Pavel Šimek

elektrikář, horažďovice

Skvělí elektrikář, vše opraví a se vším si umí poradit

Pavla Šimková

Dominik Kotyza

truhlář, praha 3 - žižkov

poctivost, duch udělat věc pořádně, dodat výsledek s chutí

Radko Pöschl

Miroslav Hájek

zámečnictví, svařování, zbýšov u brna

Poctivý a pracovitý člověk, vždy se snaží (někdy i na úkor času s rodinou) vyhovět a odvést práci co nejrychleji a nejlépe, kvalitně. Podílel se například na stavbě rozhledny ve "Velmezu na Fajťáku", když jsme tam pak jeli se syny lyžovat, bylo příjemné vidět, že to co ho baví dává smysl. I když je na dovolené, pozoruje kdejaký svár a přemýšlí, co by udělal sám jinak a lépe (pro vyšší bezpečnost - lepší svár, víc obroustit atd.) dokonce jeden rok viděl špatně udělané zábradlí lodě na Vranovské přehradě a z legrace jsem mu řekla, že ji má opravit. Jako bych to přivolala a další rok ji skutečně opravoval. Myslím, že práce je i jeho koníčkem a dělá ji opravdu velmi dobře a oddaně. Vyjde vstříc i když práce spěchá, odevzdá ji včas a raději je déle na dílně než zklamat a zpozdit se.

Magda Blaschová

Antonín Kousal

Ferda mravenec -práce všeho druhu, třebíč

Bystrost, rychlost, nápaditost a hlavně kvalita - nic ho nezastaví, dokáže si poradit se vším.

Renata Adamová

Miroslav Medek

Všeumělec, rýmařov

Jedna se o dedu me manzelky. Jeho remeslo je strojni zamecnik, ale je velice sikovny. Postavil svepomoci dum, udirnu, opravit auto, sestavit PC a vlastne vsechno si dokaze udelat sam.

Richard Cacik

Jan Koželuh

Truhlář, ústí nad labem

Je to můj dlouholetý kamarád a velmi šikovný truhlář. Řemeslu se věnuje od školy a to už je přeci jenom pár let. Ať se daří Honzo. TK

Tomáš Kubišta

Jitka Tomanová

tiskne obrázky na karlovarský porcelán, karlovy vary

Líbí se mi, že se Jitka rozhodla opustit "normální" práci a vrátit se do Karlových Varů z Prahy, aby tam oživila výtvarnou scénu a podpořila věhlas karlovarského porcelánu. Její ručně tištěné originální designy mají svéráznou poetiku, která člověku způsobuje dobrou náladu.

Tomáš Vovsík

Jaroslav cabejšek

Instalater, ochoz u brna

Práci děla poctivě již od vyučení. :-)

Zuzana Cabejšková

Jiří Vařeka

Automechanik, praha

Je šikovný, spolehlivý, učenlivý. Nejde o to, že se živý jako doktor aut :) opraví cokoli co se mu pod ruce dostane, se vším si ví rady, dře jako kůň :) ničeho se nebojí a tak i krmítko pro ptáčky vyrobí :) to na něm miluji :)

Eliška Hálová

Petr Nešpor

Truhlář, bezděkov 13

Tento řemeslník je "Pan" řemeslník. Vždy přijíždí včas, dodrží slovo, práci dělá s láskou a vždy udělá i něco navíc.

Radek Christián

Peter Jaseňák

korytár, kežmarok

otec pracuje s drevom už od mlada, lebo jeho otec bol stolár. On sa ale od výroby nábytku posunul smerom kde sa môže s drevom viac hrať a tvoriť. Vyrába rôzne misky netradičných tvarov, varechy, príbor a keď je pre koho tak sa pustí aj do toho koryta. páči sa mi že ku každému kusu dreva pristupuje individuálne a každý produkt je originál.

Peter Jaseňák ml.

Milena Moravcová

Umělecká ruční vyšívačka a restaurátorka praporů, jamné nad orlicí

Je to moje máma. Právě proto mě zaujala vaše soutěž, jednou by získala odměnu " jen tak " :-). Vyšívá už snad od 25let. Začínala rámovým vyšíváním pro Charitu-výšivky ornátů pro faráře a podobně. Podílela se i na výšivce šatečků pro Pražské jezulátko. Po revoluci chvíli podnikala v dámské konfekci, potom byla zaměstnaná jako umělecká vyšívačka, ale to ji příliš neuspokojovalo. Byla výrazně podhodnocená a majitelé firmy nikdy toto řemeslo nehodnotili jako umění. Dnes už pracuje sama na sebe, zavalená nitěmi a papíry přetištěných praporů různých organizací a společenstev. Setkává se s milými lidmi, je si sama svou paní a snad spokojená. To by mohl být důvod oslavovat :-) Nepotřebujete prapor s kozlem? :-) Díky.M.

Milena Dufková

Jiří Sucharda

Truhlář, hořčice v podkrkonosi

Jiří je velmi šikovný truhlář, vyrobí úplně vše ,police , schodiště,postel ,dveře , truhliky , stojanky a dokonce i uly...ten kdo ho zna tak od neho neco ma ....ja jsem na něho moc pyšná...

Lucie Vejberova

Petr Tomáš

restaurátor a pozlacovač, nové město nad metují

Zmíněný řemeslník je můj tatínek. Opravuje sochy, obrazy, křížky. V nedávné době opravil sochu medvědice, která je takové kultovní místo Nového Města nad Metují. Není asi novoměstské dítě, které by medvědici nesedělo na koleni. Medvědice byla asi na 100 ks, ale už zase sedí na svém místě. Děkuji a přeji hezký den.

Barbora Tomášová

Jaroslav Marcínek

Výroba hudebních nástrojů, kraslice

Výroba saxofonu a opravy hudebních nástrojů

Jan Marcínek

Leoš Touš

Tesař, zlín - štípa

Řemeslník, který je ve svém oboru již 30 let. Poctivá a kvalitně odvedená práce jsou pro něj základ a tak i zákazníci přicházejí na doporučení. Navíc také úžasný táta, který si zaslouží to nejlepší.

Eliška Toušová

Voborník Pavel

Kominík, bělá pod bezdězem

Pan kominík Voborník je spolehlivý a odvádí perfektní práci.. Při jednání se zákazníkem je vstřícný a příjemný s čímž se v dnešní době setkáváme zřídka. Svou odbornost si neustále zdokonaluje

Kočová Vendy

Karel Macourek

elektro, nový bor

Je to poctivy chlap co nemele jen tak pudou ale opravdu umi pracovat.Skvěly kámoš a doopravdy se ve svém řemesle vyzná.

jaroslav kříž

Tomáš Szwanczar

umělecky kovář, muzeum landek

Dobrý den, rádi bychom informovali o úžasném, pokorném člověku, který je rytířem svého řemesla. Ze závodního kováře ho osud a cesta dovedla k uměleckému kování. Jeho hlavní prioritou jsou kovaní Andělé, které dělá jedním tahem, všem pouští hudbu. Andělíčky vyrábí přesně na dané téma, datum narození a nebo na ochranu. Jsme jedni z těch, kterým doslova zachránil život. Jeho dílo mají lidé jako je Lucie Bílá, Jaroslav Dušek, Marian Jelínek, spousty firem, sociálních zařízení, krásných lidí. Absolutní pokora, kterou v sobě má, mu nedovoluje se chlubit a tak to děláme my za něj. Jelikož si jeho soch, ručně vyrobených, nejen Andělů velice vážíme. Pokud by jste zvážili odměnu pro toho Láskyplného muže, byli bychom vám velice vděční. Nemá lehký osud. Děkujeme a s pozdravem všem jeho věrní podporovatelé

Darina Kabardina

pavel kraus

restaurator, jablonec nad nisou

jeho prace je ruznoroda dokaze si poradit s jakymkoliv problemem je poctiva a dava do prace cele srdicko co nema nebo uz nejde sehnat vyrobi ajeho prace je obdivuhodna neni v republice mnoho podobnych lidi kteri se zabejvaj renovovanim starych stroju

Tomaš friedrich

Rosťislav

zedník, milín

V této nepoctivé době dělá poctivou práci

Marcela Vršecká

Jan Brož

kameník, dvůr králové nad labem

Můj šikovný synovec dělá poctivé řemeslo. Jeho dílo je vysoce profesionální. Ať to jsou podlahy, obložení stěn, sochy, restaurování památek atd..........

Dana Postupová

Josef Zahrádka

Instalatér, praha

Je to můj táta, už 30 let dělá poctivě svoje řemeslo a stejně tak jsem se k němu připojil já. Ze začátku mě vždy učil abych nepil při práci, je pak odfláknutá, ale kdyžse práce povede je čas na vychlazenýho kozla.

Lukáš Zahrádka

Dalibor Klinger

malíř, opava

Práce malíře je velmi kreativní užitečná a nám všem se líbí .

Prchalova Růžena

Radoslav Zlý

Brašnář, metylovice

Radek uplatnuje zkusenost ctyr generaci zpracovani kuzi. Vyrobky firmy K.M.Saddlery ,hlavne pouzdra na bodne i strelne zbrane, znaji lide po cele republice.

Libor Popp

Roman Valčík

tesař, králíky

Poctivý a kvalitní řemeslník a pracuje s dřevem (což se mi líbí) :-)

Ivo Duchoň

Luboš Vávra

obkladač, staré hodějovice

Poctivý, šikovný, spolehlivý, lidský...

Martina Vávrová

Milan Kučera

opravář vysokozdvižných vozíků, automechanik, praha 5 - slivenec

Poctivý mechanik, který opraví doslova cokoli a kdykoli. Taky je to fajn chlap.

Jan Kučera

Jindřich Formánek

Výroba a montáž žaluzií, brno

Sympatický řemeslník, poctivá práce s úsměvem. A pivo má moc rád :-)

Katka Formánková

Zdeněk Cihelna

automechanik, jarov und blovic

šikovný, spolehlivý, slušný, pracovitý, ochotný a poctivý.

Jaroslava Cihelnová

Stanislav Kalina

elektrikář, lukavec u pacova

I když zavoláte mimo pracovní dobu, vždy ochotně pomůže a přijede opravit co je třeba

Jaroslava Habětínová

František Joch

modrotisk, strážnice

Majitel je pokračovatelem této řemeslnické tradice (i rodinné). Tradiční technologie s láskou k práci jsou atributy jeho činnosti v oboru,přímo spjatém s lidmi a tradicemi nejen východomoravského regionu.

Jiří Mrenka

Gabriela Bartáková

pernikářka, ostrava

Precizně zdobené, velmi chutné a také krásně zabalené perníčky. Navíc se i ráda podělí o své zkušenosti s ostatními. Její práci si můžete prohlédnout na www.pernicky.eu

Martina Lasáková

Zdeněk Vícha

Zednické, hradec nad moravicí

Děkujeme!

Darina Sonnková

Martin Rutkay

Zamecnik, susice

Jeden z mala pracovitych a poctivych remeslniku.Rada se na nej divam jak se soustredi,svou praci dela srdcem.Libi se mi jeho vyroba napr.zelezny strom na namesti v Susici posety kvetinami.Hlavni vrata na hrbitobe a vrata na zidovskem hrbitove.Susice.Pracuje i se drevem,vnitrek jeho utulne chaloupky je jeho prace.Proste zlaty cesky rucicky.🙌👍

Jana Nemeckova

Jaroslav Fanta

Truhlar, velké popovice

Truhlarina je zaroven jeho konickem a svou praci dela poctive. Bude skvely vzor pro sveho syna, aby nemel rucicky leve 😃

Katerina Fantova

Pavel Voborník

kominík, bělá pod bezdězem

Je ochotný,slušný, stále se vzdělává ve svém oboru. Práci vždy provede poctivě a v nejvyšši kvalitě.

Vendy Kočová

Bc. Martin Kučera

umělecký řezbář - nyní vyřezává motorovou pilou dřevosochy, nový bydžov

Učitel na ZŠ Jana Maláta v Novém Bydžově, kde vyučuje výtvarný obor, jinak jeho zatím největším - životním koníčkem řezbařina. vyřezává sochy pro Stezky korunami stromů Lipno a Jánské lázně, Lesy České republiky, Medvědín - Špindlerův Mlýn a další různá řezbářská sympózia..... www.mkkurovec.cz

Zuzana Kučerová

Radim Kanak

Strojní mechanik, zámečník, frýdlant nad ostravicí

Jsi poctivý chlap ,který se dřinou dopracoval k tomu co ma a proto si tě všichni vážíme a ocenujeme co si pro nas udělal jak v praci tak doma.

Žaneta Kanakova

Petr Sedláček

Truhlář, horní stropnice

Provadi kvalitní práci, která je jeho koníčkem.

Jaroslava Maršánová

Zuzana Tilajcsikova

Kosikarstvi, celakovskeho 223

Maminka se venuje kosikarine jiz 40 let. Ziskala radu vyznamnych oceneni jako na priklad Polabskeho vyrobku,ci nositele tradice. Je vyhledavanou remeslnici a neni vyjimkou,ze ma objednavky tipu vypleteni Betlemu pro mesto Neratovice a jine. Cenim si na jeji praci toho, ze vse dela s laskou a poctivosti a nikdy neprestala ve sve remeslo verit.

Tereza Tilajcsikova

Jan Bucňák

Řidič, zedník, statkář, manžel, trutnov

Denně vstáváš v 1 v noci a vracíš se v 10 večer. Vždy s úsměvem a tak to má být. Když máš volnou chvilku, do noci pracuješ doma, ale i pro druhé. A za to ti patří velký dík.

Nicol Bucňáková

Zbyněk Zimčík

zlatnické, uherské hradiště

Ve svém okolí snad neznám, tak poctivého řemeslníka, který ví co dělá jako pán Zimčík. Ve své dílně vytváří originální šperky, které vydrží generace!!! Své řemeslo dělá poctivě s velkou energií a láskou. Z jeho šperků vyzařuje jeho nezaměnitelný styl a energie, kterou nenajdete v žádném jiném šperku než od něj. O jeho špercích můžu říci, že mají duši!!!

Andrea Belantová

Petr Frajman

Zámečník, nová paka

Jsi šikovný a poctivý pracant. Jsme na tebe pyšní.. <3

Dominika Frajmanová

Robert

Dělá okna, praha

Je to clovek co ho práce bavi a vždy je videt jak je veselý usnev na rtech po cely den

Helena Hamanova

Marek

zamecnik, mladá boleslav

Remeslnik ktery dela zamecnicinu z lasky a poctive zadne stroje vsechno rucne stara skola

mirek kasanicky

Sarka

Pece, brno

Pece uzasne pivni cheese kolace z cerneho kozla 😁 . Je krasne spojeni piva a zeny 😁

Jiri Divacky

Radek Vasek

truhlar, zdirec nad

Nejlepsi truhlar co znam je ochotny a na svuj vek velice sikovny. Nejvice se mi na jeho praci libi ze po nem zustane neco originalniho a poctiveho a po praci se rad odmeni lahvovou 11 poctiveho kozlika ktereho ma opravdu rad.

Michaela horajova

Karel Döring ml.

Klempíř, trutnov

Odvadi vzdy kvalitni a precizni praci, je ochotny a peclivy jak pri samotne realizaci, tak i při kalkulaci a fakturaci. Podporuje financne mladeznicky sport v Trutnove - hokejisty.

Lenka Handlová

Radek Kreizl

sochař, holice

Radek Kreizl vytváří úžasné sochy a reliéfy ze dřeva, líbí se mi jejich detailní propracovanost. Je hezké, že se v této uspěchané době někdo stále věnuje tomuto krásnému řemeslu :-)

Lenka Špačková

Valtr Prchala

Obsluha obráběcího centra, píšť

Vytváření programu a přesnost.

Růžena Prchalová

Martin Březnovský

Stavba dřevostaveb, praha

Poctivost a smysl pro detail.

Filip Březnovský

Zdeněk Štefančík

Zedník, olomouc

Zdena je poctivý zedník, na jehož práci se mi líbí to, že si dává záležet a odmítá snazší a rychlejší postupy, protože ví, že takto zhotovené věci dlouho nevydrží. Líbí se mi také to, že si udělá čas i nad rámec svých zakázek a pomůže kamarádům.

Aleš Zaoral

Karel Horaček

Truhlář, luštěnice

Můj otec se již od vyučení věnuje truhlařině a jeho práce je široko daleko v našem okolí velice žádaná, je velice šikovný a vynalézavý, ikdyž nyní svou práci musí vykonávat jen devíti prsty. Celý život se řídí heslem: drobné nedostatky jsou znakem ruční práce. Zkrátka, tam kde truhlář hospodaří, řemeslu se dobře daří.

Klára Horáčková

David Novák

výroba benzínových zapalovačů, vysoká libeň

Jeho prace je uzasna a poctiva. Zacal vyrabet zapalovace, protoze chtel vyrobit neco, co kdysi vyrabeli vojaci. Chtel mit taky svuj kousek. Nakonec se svym vyrobkem pochlubil a lidem se zalibil. Vse dela rucne, doma v podstate na koleni. Je to sikovny a poctivy clovicek, odmenu by mu jiste kazdy z nas priznivcu pral.

Radka Šutová

Antonin Kubalik

automechanik, strachotice

Je to muj tatinek a sve remeslo miluje jiz od detstvi, kdy zacinal na dvoukolovych Stadionech a Pionyrech. I v jeho veku 61 se sve milovane praci venuje

Lucie Krajicek

Václav Beránek

Truhlář, heřmanův městec

Pod značkou VENDA.work rozjíždí výrobu krásného nábytku z kulatiny. Jeho lásku ke dřevu dokazuje i to, že se po dokončení vysoké školy v oboru dřevařství pustil do dalšího studia učňovského oboru Umělecký truhlář a řezbář. Nyní na této střední škole učí odborné předměty, ale jeho snem je podnikat s nábytkem z kulatiny.

Alena Fuchsová

Jiří Veselý

Stolař, dalešice

Stolařství vede otec se synem. Dělají moc krásné a kvalitní věci ze dřeva a lamina. Pomáhali při rekonstrukci Dalešického pivovaru i jiných památek. Zvládnou vše co se dřeva týče, od kuchyně, nábytku, přes dveře, okna, až po fasády a podlahy. A taky mají rádi pivo.

Kamila Veselá

Oldřiška Hlaváčová

Paličkování, perníčky, patschwork, štěpánovice u klatov

Je to všestranně nadaná paní na ruční práce, krásně paličkuje,vyrábí perníčky a svou prací dělá radost hodně lidem. Pod jejíma rukama vzniklo moc nádherných paličkovaných šperků, deček, ozdob, dekorací.

Jitka Černá

Jiřina Andrlíková

řezbářství, maluje, příchovice

Je to moc milá a šikovná paní, letos oslaví 80 let,velký ohlas má její každoročně vystavovaný betlém, který je na její zahradě a jezdí k němu lidé z širokého okolí.Potěšila svým umem hodně lidí.

Jitka Černá

Petr Hájek

Pekař, unčín

Pan pekař Petr Hájek peče každou noc pro široké okolí ten nejpoctivejsi kvasovy chléb. Do každého kousku kvasu vloží kus svého srdicka, následné ruční válení a vkládání do pece chlebu proste dodá nezaměnitelnou chuť poctivého řemesla.

Daniela Hajkova

Aleš Jilek

sadrokarton, třebíč

Naprosto spolehlivý a pracovitý člověk.Pomaha přátelům i když je unavený svým řemeslem. Nikdy neodmítne pomoct.

Petr Janda

Jan Růžička

Elektrikář, ale umí více řemesel, světice

Je vyučený elektrikář, ale umí i mnoho jiných řemesel. Např.: pokládka dlažby, nyní staví dětské hřiště, ale i zedničinu atd. Prostě na co šáhne se mu daří.

Dana Růžičková

František Nyhilč

malíř-lakýrník, praha 4

Je to jeden z mála řemeslníků ze "staré" školy, vždy svou práci odvede poctivě, vše si pečlivě připraví, místnost na malování vždyť zakryje, aby nenadelal bordel případně neponicil nábytek a další věci které se v místnost můžou nacházet a celý život pije jen Kozlika

Zuzana Nyhilčová

Alena Effenbergerová

točená keramika (krajková), svídnice

Moje nejoblíbenější keramika a keramička. Řemeslu se věnuje cca 20 let a i v dobách těžkých dílnu nevzdala.

Zdeněk Zejda

Standa Radina

Renovace starých věcí, humpolec

Mám doma muže, který je moc šikovný ve svém oboru, jako automechanik. Po práci ale chodí domů a ve volném čase dává duši starým věcem. A že to stojí za to! Společnost mu při tom často dělá "Kozlík".

Lenka Nohavová

Jan Badida

zedník, ostrava

Honza je férový chlap a pracant, který nikoho nenechá na holičkách a vždy odvede poctivou práci.

Marek a spol.

Zdeněk Mollay

Kutil který umí snad vše nač si člověk vzpomene, kamenný přívoz

Lásko vážím si Tvé práce i Tebe

Radka Blažková

Jiří Duchek

keramik-hrnčíř, mutějovice

Mistr ve svém oboru,s tvorbou, od výjimečné autorské keramiky přes Keltské repliky po čínské čajové misky. Jeho výtvory mají svou tvář i duši,vkládá do nich svoje nadání,poctivost k řemeslu samému a víru... Je to člověk všestranných zájmů a kromě výroby keramiky se také věnuje psaní úvah a esejí,právě o tomto řemesle.Zajímá se i o výrobu piva,sbírání chmelových známek atd. O veškeré jeho tvorbě se dozvíte na webových stránkách www.keramikaduchek.cz Měla jsem tu čest, být jeho žačkou. H.P.

Helena Palivcová

Michal Douša

autoklempíř, mšeno u mělníka

Mj. dovede ze staré "šunky" erka udělat krásku, která udivuje a sdílí úspěchy na tunincích. Svoji šikovnost předal i svým dvěma synům. Je poctivý nadšenec, je velmi šikovný, spolehlivý.

Hana Tichá

karel hospodka

kamenik, jilem

Pri praci zemedelce si jeste najde cas na svuj konicek a dela kamenicinu.

martina

martin digrín

malíř pokojů, říčany

nikdy neodmítl žádnou práci,dělal i v noci a po práci zašel na jedno

karel kovanda

Karel Diviš

Tiskař, dvůr králové nad labem

Poctivý tiskař, který tiskne s láskou.

Eva Divišová

Dagmar Wallerová

hrnčíř, brno-moravany

dasa.cz Bezvadná kamarádka, dělá moc pěknou užitkovou keramiku s přírodními glazurami.

Petr Chutný

Michaela Kárová

broušení a rytí kamenů, žďárek

Broušení kamenů drahých i nedrahých.

Václav Dvořák

Václav Dvořák

kovář, žďárek

Nedělá klasickou kovařinu, ale posouvá řemeslo dál, do dnešní doby. Jeho výrobky jsou inovativní, precizní, originální a dotažené do nejmenších detailů. Výrobky pro chlapy.

Michaela Kárová

Pavel Kočí

autolakýrník, dobříš

Z robité věci, vždy udělá věc krasnou a lesklou.

Pavel Kočí ml.

Marek Rygiel

Klempíř, orlová lutyně

Od vyučení pracoval na vlastní noze aby uživil mou maminku a nás, jeho děti. Již přes 20 let poctivě vykonává své řemeslo a chrání lidi před tím, aby jim teklo do jejich domovů.

Andrzej Rygiel

Pavel Mařan

instalatér, mnichovo hradiště

Mladý, poctivý, spolehlivý a šikovný! Přijede i 23. 12. Má rychlé dodací lhůty. Umí jednat s lidmi.

Václava Novotná

Jiří Gruber

Zamecnik, praha

Můj muz, již jako dítě, travil v dilne mnoho casu. Tato záliba ho vedla i k výběru povolání. A dnes, po 20ti letech praxe v zamecnicke dilne, je váženým a vyhledávaným řemeslníkem. Odmítl mnoho nabídek, které ho směřovali do kanceláře. Řemeslu je věrný a má obrovské štěstí, že je mu povolání zaroveň koníčkem.

Miroslava Gruberova

Radoslav Zlý

Sedlař, metylovice

Radek Zlý je od roku 1992 obklopen kůží a vyrábí z ní skvělé výrobky. Hlavně je machr na pouzdra na zbraně, která u něj vyhledávají všichni střelci, kteří chtějí mít kvalitní kožené pouzdro. A protože má rád dobré české pivo, jde mu práce od ruky. Manželka Martina Zlá

Martina Zlá

Mertlik

Elektrikář, kocbeře

Libi se mi jak dava svetlo do kazdeho koutku domu.

Martina Vostrakova

Jiří Hon

Zedník, smilovice

Tento pan je opravdu pracovitý a poctivý a nejen to je usměvavý a rad si zpíva u prace. Svou práci bere vážně a podle toho výsledek stoji za to. Da si záležet na každém detailu. Sice preferuje starší metody a postupy než v moderní době ale výsledek za to stoji.

Lucie Cettlová

roman tlusty

brasnar, praha

Od tohodle pana respektive firmy mám už dva výrobky je to neskutecna dokonalost a perfekcionismus odměna určitě zašlouzena přál bych jim odměnu moc

david povolny

David Novák

Ruční výroba benzínových zapalovačů, vysoká libeň

Skronmý fachman, který mimo jiné oživil slávu zákopových zapalovačů z 1 sv. války. Opravdu si cenu zaslouží.

Jarda Michalička

Petra Winklerová

Krejčovina, mostkovice

Její krejčovské umění je opravdu poctivá a krásná práce, pomáhá švadlenkám po celé republice ať už radou ale i podporou v jejich práci

Huťková Lenka

Jaroslav Šára

rytí skla, nový bor

Líbí se mi s jakou láskou pod tvýma rukama vzniká krz tradiční řemeslo spousta nádherných prací. Dokážeš i rytí posunout dál.

Adéla Blažková

Jaromír Duda

Stolař, dolní kounice

Líbí se mi s jakým zájmem, péčí, láskou a precizností nábytek vyrábí. Obdivuji na něm, jak si s každým kouskem dřeva dokáže vyhrát, aby byl dokonalý.

Lukáš Göbel

Jarmila Matyášová

šití krojů, drslavice

Šití a vyšívání jedinečných slováckých krojů. Je už jen velmi málo lidí, kteří zachovávají svou prací ( velmi náročnou) naše slovácké tradice.

Lenka Kočicová

Břetislav Pavlů

Platnéř, dačice

Ruční práce

Břetislav Pavlů

Petra Winklerová

Krejčovina, mostkovice

Poctivá a precizní práce, roky praxe a zkušeností, které si nenechává pro sebe a všem vždy ochotně radí a pomůže, chtěla bych jí tímto za sebe a za holky poděkovat za vše, co pro nás dělá a za to, že se od ní můžeme učit.

Jana Amin & děvčata od šicích strojů

Luděk Skala

Kovář - podkovář, kozárovice

Ochotný chlap, snaží se vyjít vstříc, svojí práci odvádí poctivě.

Marie Pánková

Leoš Valenta

truhlář a restauratér starého nábytku, mlázovice

Svoji práci dělá poctivě a nic ,,nevošulí". Markéta

Markéta Kosová

David Tocháček

truhlář, brno

David prostě umí. Dejte mu prostor a udělá z něj praktické místo, které každý den ulehčí život... S.P.

S.P.

Dušan Světlík

řezbář, dýšina

Dušan a Vendulka dělají svou práci s láskou a je ti vidět. Jejich výtvory mají duši a zaujmou. Celé dílo pak není jen v praktičnosti ale i v potěšení oka ... Pokračujte dál! S.P.

S.P.

Pavlína Řezáčová

Sýrařka, bukol

Neuvěřitelné nadšení pro výrobu sýrů, a jejich třeba o roční ošetřování, spolu s obrovskou fyzickou dřinou, dává Pavlínčiným sýrům tak neopakovatelně dokonalou chuť, že se stále rádi vracíme pro další. Přejeme Pavlínce aby i dál byla plná nadšení k práci kterou tak miluje. Pavlí díky za každý kousek tvého srdce v každém sýru od tebe.

Jan Michálek

Libor Červínek

Truhlář, šardice

Dělá práci s láskou

Libor Červínek jr.

David Novák

Ruční Výroba benzinových zapalovačú, david novák vysoká libeň 27738

fantastické ručne delané zapalovače z dob první a druhé svetové války

Tivadar Rak

Jaroušek Svoboda

Umělecký Řezbář a modelář, vilice

Šikovný, mladý a sympatický. Dokáže vymodelovat a vyřezat úplně cokoliv.. Stačí mu k tomu jeho bujná fantazie.

Milan Suk

Eva Šišková

hrnčířka, litvínov

Je to moje partnerka a dělá keramiku dvacet let (s přestávkami na děti). Občas mě tím pěkně štve, protože si k tomu musí neustále odskakovat (asi jí to baví). Pošlete jí prosím džbán, ať má inspiraci na něco pořádnýho užitečnýho. Díky!

Eda Fröhlich

Lukáš Koucký

Zedník, košetice

Lukas je obrovskej dříč a mistr svého řemesla. Nikdy nikoho neodmít a svou práci vždy odvede precizně. Nám splnil sen o krásném bydlení a vytvořil v našem podkrový hotový skvost. Jme mu za to s Marťasem moc vděční.

Alena Koucká

Jaroslav Moric

Brašnář a sedlář, jablonec nad nisou

Snaží se o poctivou, plně ruční práci. Vše dělá ručně od barvení kůže po její šití. Výrobky dělá zákazníkům přesně na míru. Vše se naučil samostudiem a vlastními chybami.

Andrea Moricova

DAVID NOVÁK

RUČNÍ VÝROBA BENZÍNOVÝCH ZAPALOVAČŮ, vysoká libeň

ŠIKOVNÝ CHLAPÍK KTERÝ VYRÁBÍ BENZÍNOVÉ ZAPALOVAČE KTERÉ SE POUŽÍVALY ZA 1. A 2. VÁLKY A OPRAVDU DLOUHO VYDRŽÍ :-D

JOSEF KLABOUCH

Ingrid Holoubková

Mýdlárna na Pálavském vršku, ingrid holoubková

Paní Holoubková vyrábí se svým manželem přírodní mýdla a kosmetiku tradiční poctivou výrobou, v malých šaržích, v malé manufaktuře na samém vršku Pálavy.

Jana Kutláková

Daniel Hrubeš

Pekař, brloh

Pracovitý a poctivý "pan" pekař, který vyrábí tradiční jihočeské zelňáky skvělé chutě z čerstvých surovin dle tradiční rodinné receptury více jak 26let.

Lukáš Skýpala

Blanka Mudrová

Výrábí koženou galanterii-vše z kůže aktovky-kabelky-plácačk, rynárec

Precizní vymazlené věci z kůže

Václav Mudra

Miroslav Vlček

Stavba Baskytar, 67541 nové syrovice tel: 603545131

Špičkový výrobce baskytar světové úrovně.

Novak

Viktor Urban

Truhlář, horoušany

Viktor,jako truhlář umí pracovat se dřevem. Není pro něho problém vyrobit snad cokoliv ze dřeva. Mému pejskovi vyrobil nádherný masivní kotec, mamince postavil plot,umí vyrobit i vestavěnou skříň,prostě zvládá vše,co se tohoto řemesla týká.Umí ovládat ruzne stroje a nářadi. Líbí se mi na jeho práci ta preciznost a s jakou chuti dělá svou práci. Není nad to,když se člověku práce stane koníčkem.

Urbanová Martina

Jan Seidl

Umělecký kovář, káraný

Mladý kluk,který je "zapálený" do svého řemesla

Renata Seidlová

lucie novakova

keramika, louny

Lucien-keramic to dela srdcem má zlato v dlaních 😊

Vendula mikynova

Dorota Stárková

keramika, šilheřovice

Paní Stárková vždy vyrábí všechny své výrobky s láskou a neskutečnou pečlivostí. Vyhraje si s každým detailem a když má člověk přání a je to v jejích možnostech, neváhá a hned jej splní. Je radost k ní přicházet a odcházet s nádhernými výrobky.

Jana Čecháčková

Josef Lonner

stavební práce, jablonec nad nisou

Pepča je poctivý a pečlivý člověk.Je radost sledovat jak mu jde práce pěkně od ruky a ještě hezčí je pohled,na dokončenou práci.

Veronika Kolářová

Josef Košík

zemědělec, nové město na moravě

Můj tchán vždy vymyslí a sestrojí něco na ulehčení práce viz tohle je to jak na ulehčení práce tak na šetření vody dnes v suche době kdy se musí s vodou šetřit vždyť všichni víme jak to s vodou je a kozla pijeme doma pořád nejlepší je ten z coopu ten hasičské bravo pro Vás ideální chuť Fotka se mi nedaří nahrát tak ji posílám do zprávy pokud to nevadí

Pavel Sikula

Vojta Kulich

Kovář, znojmo

Je to velice zdatný a proslulý kovář, jeho síla a kreativita v jednom rozžhavý nejen ten nejtvrdší kov ale i spoustu žen a spoustu hospod! A samozřejmě je to ideální partner na jedno Ko(u)zelné!

Marek Kulich

Karel Buzín

Zemědělec, krty-hradec

Karel svou práci dělá poctivě a v souladu s přírodou.

Lucie Buzínová

Jan Rojík

Sedlař, klatovy

Charlie,jak si pan Rojík říká je asi jediný sedlař, brašnář, kterého znám. Poctivá ruční práce dle přání je určitě hodně namáhavá a musí se do ní dát vše. Nechala jsem u pana Rojíka ušít z pravé kůže brašnu na peníze pro řidiče autobusu, pan Rojík i přes můj laický popis toho,co si přeji vytvořil nádhernou brašnu,která překonala moje představy jak po kvalitativní,tak po vzhledové schránce. Brašna je používána den co den už přes rok a není na ni známky opotřebení,či únavy materiálu. Pan Rojík vytváří nádherné věci jak pro muže (pásky,brašny,peněženky) tak pro ženy (kabelky,tašky,ruksaky) S prací pana Rojíka jsme natolik spokojeni,že po bus brašně jsme si u něj objednali peněženku pro pána a já dostala kabelku. Smysl pro detajl pana Rojíka je úžasný,v kabelce jsem našla kožené pouzdro na zrcátko i se samotným zrcátkem.Kabelka byla zabalená v kvalitním vaku,aby se poštou nepoškodila. Charie je jeden z mála lidí,kteří dělají to,co je baví, co je naplňuje. Po tom,co vytvořil bus brašnu dle mého přání,odeslal mi sms,kde napsal,že výroba tohoto originálního kusu byla pro něj úžasná sedlařská práce a moc ho to bavilo. Myslím,že pan Rojík si zaslouží pozornost a touto cestou bych mu ji chtěla dopřát.

Oravcová Veronika

Zdeněk Palát

Truhlář, lipník u hrotovic

Šikovnej tuhlář, který dělá práci poctivě a kvalitně.

Pavel Hrůza

Karel Vaňáč

obráběč kovů a domácí kutil, mirotice

Tenhle řemeslník je můj tatínek. Momentálně neprovozuje řemeslo kterým je vyučený, je už v důchodu, ale je úžasný domácí kutil, zvlàdne od zedničiny, zahradničení, pokrývačství snad úplně všechno. Dokonce je i občasná švadlenka, když je třeba ušít kostým na karneval....Kozel je jeho top pivo. Jiné jsem ho snad neviděla pít, a tak ho nominuji, myslím, že by si to zasloužil, za to, jak kdykoliv je ochoten pokutit, co je třeba a nejen doma, ale i každé stařence v ulici. Je trochu takový hodinový manžel, u nás na vesnici, jen všechno dělá zdarma nebo za kafe.

Martina Říhová

Andrea Vachová

Kroužkování - šperky a doplňky, nové hrady

Vyrábí kvalitní a nádherné šperky středověkou metodou - kroužkováním. JE pro ni důležitá kvalita a spokojenost zákazníka. Nic není problém a ráda se pouští i do větších a nezvyklých věcí. Ve svém řemesle má v Čechách již své jméno. Také vydala první českou knihu o kroužkovaných špercích. Bohužel zápasí se všudypřítomnými napodobiteli, kteří používají nekvalitní materiály a snižují hodnotu její práce.

Martin Novák

Michal Kout

Drevo kov..., železný brod

Remeselnik vseho druhu .Altan pro deti houpacky domecek neni problem..Neco se zeleza a uz funguje vyhen a kovadlina.Je to remeselnik sikula

Zuzana Koutova

David Novak

Ručná výroba benzínových zapalovačov, vysoká libeň

Skvelý nápad oživiť starú nábojnicu aby ďalej slúzila v podobe vynikanúceho zapalovača.

Peter Hanzel

Petr Láska

Výroba akustických kytar, rokytňany

Petr vystudoval obor umělecký truhlář a výroba hudebních nástrojů. Věnuje se stavbě akustických kytar podle osvědčených postupů starých mistrů. Do svých děl dává svou duši i srdce

Michaela Prskavcova

Robert Šufčák

Zámečničina, prachatice

Firma Zámečnictví Sufčák i v dnešní přetechnizované době vyrábí vše ručně od malých výrobků až po 500kg giganty. Děkuji, že věříš v poctivou ruční práci.

Renata Kamenická

Jaroslav Svoboda

Sklářský výtvarník, karlov

Jaroslav Svoboda se dostal do kontaktu se sklářskou tvorbou už v útlém věku, v brusičské dílně svého otce, který pracoval pro sklárnu Inwald v Poděbradech. Jako vedoucí sklářské huti ve Škrdlovicích se intenzivně staral o technický rozvoj sklárny, avšak stejně důležitá se mu jevila péče o výtvarnou úroveň produkce huti. Prostřednictvím sklářských sympozií zval ke spolupráci přední sklářské tvůrce, když se mu ale zdálo, že tato spolupráce přináší své ovoce v rozvíjejícím se mistrovství dělníků ve sklárně, ale neprojevuje se příliš v běžné výrobě, pustil se s velikou vervou do navrhování rozsáhlých kolekcí stolních a dekortivních předmětů pro Škrdlovickou huť. Zkoušel přitom znovu oživovat už opomíjené techniky a hledal cesty, jak využívat netradiční spojení technických a výtvarných konceptů jak v designu, tak ve volné tvorbě. Po roce 1990 si Jaroslav Svoboda splnil svůj sen, když otevřel vlastní sklárnu v Karlově.

Marek Svoboda

František Vostoupal

Chov včel, košice

Vyrábí vynikající medy.

Jana Vostoupalová

Václav Němec

instalatér, chomutov

Můj táta se živil a stále živí jako instalatér. Už jako malá jsem se na něj chodila dívat jak v jámách svařoval různé trubky a roury. Celý můj život (Je mi třicet let) i jeho dělá práci, kterou do dnes umí tak jako málo kdo a rozumí svému řemeslu jako nikdo jiný. Táta je můj hrdina.

Katka Němcová

Silvie Fránová

zpracovává ovčí vlnu, chomutov

Silvie Fránová coby Vlnka jezdí s manželem po trzích a předvádí předení na kolovrátku, česání ovčí vlny, má širokou škálu výrobků od předených přízí, přes pletené a háčkované výrobky k plstěným hračkám i kloboukům. Řemeslo bere poctivě a neprodá věc, za kterou si stoprocentně nestojí.

Vlasta Snášelová

Martin Adamek

pekařské, dolní domaslavice

peče poctivě a s láskou

Marci Pa

Tomáš Tlustoš

Malíř, pardubice

Tomáš je velmi pracovitý clovek, dela svoji praci na 100% nezastaví se dokud svoji praci nedodela uplne do konce,kdy stim je maximálně spokojený. Každému vychází vstrict. A sam by se pro ostatni rozkrajel, jen pro to aby byly spokojeni. Dokaze se do druhého plne vcitit, a poradit mu tak, jak jen nejlip muze. Je dobrosrdecny a obětavy clovek.Chtel bych aby tento darek dostal, proto ze me sam pomáhal přes rok a pul si dat zivot dohromady, na ukor sebe chodil brzy rano do práce vracel se pozde vecer a jeste mel silu a energii pro me. A myslim si ze malo kdo vidi jaky on je vlastne ve skutečnosti suprovy clovek.

Roman Kronus

Martin Adamek

pekařinu, dolní domaslavice

Peče chleba tradičním způsobem, tak jak jeho otec a hlavně děda. Ten pekárnu založil v roce 1932 a v roce 1992 se podařila obnovit. Pečení kvásového chleba je pracný a zdlouhavý proces a dneska se hledají různé způsoby, jak to obejít a ošidit. Martin Adamek to dělá tak, jak se má

Marcela Papalová

Matěj Rajtr

obkladač, hradec králové

Matýsek do toho dává srdce. Nic nenechá nedodělané a vše vypadá perfektně. Spára vedle spáry. Pokud je potřeba něco dozdít nebo odbourat není problém. Dokáže si vyhrát s každým obkladem a nebojí se udělat ze zbytků klidně i mozajku. Vždy víte že si na Vás udělá čas. Za svojí práci ručí a rozhodně si zaslouží odměnu za to co dělá...

Pavel Bulíček

Václav Minařík ml.

umělecký kovář, kamenné žehrovice

Kovařinu dělá poctivě a s láskou. Fascinuje mne fantazie v jeho hlavě, kterou nejprve nádherně překreslí (již to je umělecké dílo) a pak ještě dokáže realizovat řemeslně. Kovařinu miluje tak moc, že se k ní vrátil po dokončení bakaláře na ČVUT (architektura) - kovařina byla silnější. Pod rukami mladého kováře vznikají nádherné věci. Mám ráda stůl, který má hlavu a ruce a desku z křivě rozlomeného mramoru, mám ráda plastiku štíra nebo lampu coby medůzy ... Bylo by toho hodně k vyjmenování.

Martina Pupcsiková

Jiří Vyvial

řezbář, ostrava

K řezbařině se dostal jako laik, ale tvoří jako profík. Láska a radost je vidět ve všem, co dělá.

Miroslava Sabelová

Petr Král

košíkářství, mělník

dobry den pan Kral dela sve remeslo s laskou. Porada kurzy pro verejnost. ja osobne od nej vlastne zadny vyrobek nemam, protoze vse co jsem potrebovala, jsem si s jeho pomoci vyrobila na kurzu. Na fotce je domecek ktery vyrobil do mistni rodinne kavarny.

Marketa Beniskova

František Eiben

Sedlář, postoloprty

Priteli delal potah na sedlo na motorku a luxus, rychle hotove a za par korun.

Dagmar Bartuskova

Ladislav Hemrlik

Brašnář, rokytnice v orlických horách

Láďa má obrovský cit pro práci s kůží.pro naši kapelu tvořil popruhy na kytary a je to skvěle odvedená práce.

Petr Kubík

Daniel Januš

Kovář, rokytnice v orlických horách

Danek je super chlap,který uznává poctivé řemeslo

Petr Kubík

David Novák

Ruční výroba benzínových zapalovačů, vysoká libeň

Vyrábí super benzínové zapalovače z nabojnic,z mosaznych matic a knoflíků a to téměř na koleni. :-)

Roman Střelec

Martin Mader

vyroba modrinovych sindelu, město albrechtice

Dela praci a dava praci lidem. Je to drina a krasna prace vychazejici z tradic naseho regionu, sindele funguji stale tak dobre, jak pred stovkami let a jeho prace je uznavana i v zahranici.Je to dobry clovek jeste ke vsemu :-)

Aneta Iliadu

Tomáš Pospíšil

houslař, ostrava

Je to člověk, který svému řemeslu opravdu rozumí. Svou práci nešidí a vždy dobře poradí. Pro nás (muzikanty) dokáže udělat i nemožné. Děkujeme za všechno co pro nás děláte.

Lída

Pavel Trachta

řezník, vrchotovy janovice

nejlepší sekaná na světě nejdokonalejší chuť

Vendula Novotná

Karel Trefný

Hrnčíř, Keramik, letovice

Na práci mého táty se mi líbí, že vše dělá s láskou a srdcem. Kruh, hlína a šikovné ruce. To je chvíle, kdy hmotě dává tvář a život. Vše co vytvoří je dokonalé a bez jediné chybičky. Táta je důkazem, že poctivá řemeslná tvorba byla, je a vždy bude ta nejlepší. On je jedním z těch, kteří ji dávají význam poctivosti a zachovávají ji. Jeho fantazie, cit a smysl pro tvorbu budu vždy obdivovat. Tati, Mám Tě ráda!

Gabriela Trefná

Michal Pěnička

Elektrotechnik, truhlář, zedník, instalatér, topenář, krbař, autom, zlonice

Je to svatý muz , a líbí se mi jeho "Tajemný hrad v Karpatech " ( krb) ........😎

Michal Pěnička

Lenka Horecká

Keramika, štramberk

Skvělé výrobky, obětavý člověk,prostě super

Monika Sikorová

David Novák

umělecký kovář, vysoká libeň

Vytváří nádherné zapalovače, poctivá ruční práce. Mistr v tom co dělá

Jiří Hlinovský

Tomáš Dvořák

zedník, vyškov

Můj táta opravil vlastníma rukama dům co maminka zdědila.Chodil do práce a z práce chodil na domeček makat.Je to řemeslník na svém místě.A má můj velký obdiv že to všechno zvládal.Z celého srdce mu děkuji a jsem rád že je můj otec.

Tomáš Dvořák ml.

Jiri Kolman

Vinar, dolní dobrouč

Je to muj Tata a chtel bych ho odmenit tim ze z rekonstruoval nasi chatu v dobrouci ted ale bouzel uz moc nedela pac dostal moskovou mrtvici nemluvi tak bych mu chtel udelat touto cestou radost

Jakub kolman

Jaroslav Laibl

Kominictvi, líně

Poctivy,precizni,sympaticky remeslnik,u ktereho se remeslo dedi jiz nekolik generaci z otce na syna. Byla jsem moc spokojena s jeho praci,vystupovanim,dochvilnosti a pristupem.

Lenka Hermanova

Novák David

Ruční výroba benzínových zapalovačů, vysoká libeň

David Novák vyrábí benzínové zapalovače jako si vyráběli vojáci za války. Na Facebooku má skupinu Ruční výroba benzínových zapalovačů.

Jana Nováková

Martin Štický

Obkladač, kladno

Martin je poctivý a upřímný človíček,a jeho práce mluví za vše.Líbí se mi,že jiným lidem dělá radost a tak trochu splní sen,z ošklivé koupelny udělá nádhernou koupelnu podle přání zákazníka.

Alena Štípková

David Novak

Ruční Výroba benzínových zapalovačů, vysoká libeň

Velice kvalitní a precizní práce a vstřícné jednání

Josef Svoboda

Jiří Holas

Včelaří a vyrábí vyřezávaný betlém, horní poříčí

Ve volném čase včelaří a vyřezává ze dřeva betlém

Karel Novák

Jan Malý

Truhlařina, tesařina, horažďovice

Poctivý mladý člověk, který má svoji práci rád. Na jeho práci se mi líbí především to, že ji dělá s úctou k dřevu, lesu a přírodě.

Eva Zochová

Vlastimil Skřivánek

instalatérství,topenářství, kadaň

je to férový chlap co dělá poctivou práci

kateřina zeidlová

Martin Mikula

umělecký kovář, soběslav

Máme moc rádi jeho krásná a originalni dilka kterýma nás obdarovava,také jezdí předvádět sve kovarske řemeslo na naše vánoční trhy.

Markéta Lutrova

Martin Mikula

Kamenosochař, umělecký kovář, myslkovice

Martin je velmi šikovný kovář a není pro něj překážkou žádná zakázka. Ať už se jedná o svícny, stojany na zahradní hadice nebo třeba o zábradlí ke schodišti. V dnešní době automatických linek je krásné vidět, že ještě někdo rozdmýchá výheň a ručním bušením kladivem zhotoví originální výrobky dle přání a představy zákazníka. A pokud již náhodou máte kovaných věcí dost, tak si řekněte třeba o kamennou mísu nebo pítko pro ptáčky. On totiž kromě skvělé kovařiny vytváří neskutečné věci z kamene.

David Andrlíček

Josef Matoušek

Obráběč kovů, dolní lukavice

Je mi 30 a on jako padesátník mě naučil hodně z řemesla. Preciznost je u něj základ

Michal Bláha

Petr Šikulaj

Údržbář v MŠ takže ze všeho něco, orlová

Dělá maximum proto aby měli děti v MŠ vše v pořádku. Přes opravy hraček, vybavení až po budovu a zahradu MŠ. A v neposlední řadě je i skvělým kamarádem pro děti.

Radek Šikulaj

Zdeněk Pešek

Truhlář řezbář, praha

Je schopným a pracovitým řemeslníkem podle starých zásad i dobrým kamarádem.

Tomas Pesek

Pavel Šlejmar

dělá snad úplně vše, kutná hora

Je to nejsikovnejsi chlap pod sluncem Postavil nám dům,zahradu atd prostě to co nám na očích viděl

Michaela Brizova

Jan Bradáč

Truhlář - řezbář, hrob

Férovej chlap kterého jeho práce baví !

F. Láznička

David Brányš

zahradník, praha 10

neskutečný poctivec který miluje život a nic nezkazí

David Brányš

pí Kovandová

cukrářka, libouchec

paní Kovandová nám udělala krásný dort,sice ne vaší značku,ale byl suprový

Bivoj Silný

Janka Kovandová

cukrařinu, libouchec

Vyrobí jakékoli dorty na zakázku,i nemožné a velmi chutné

Karel Kovanda

Jan Pávek

šije tašky, opasky, batohy ale ne z kůže :) a krásně vyšívá, žamberk

Protože svou malou obývákovou firmičku na koleni vybudoval při práci v továrně, v dobách kdy neměl skoro nic kromě pořádné chuti do práce. Pokud Vás zajímá historie celého jeho snažení, koukněte na článek, který napsal: https://www.janpavek.com/aktuality/od-ponku-k-siti-aneb-nas-zivotni-pribeh

Lucie Hejkrlíková

Pavel Dziura

Tesař a stavebni truhlař, planá nad lužnicí

protože dělá svoji práci poctivě a s chutí

Radka Neuwirthová

Jan Vítek

Hrnčíř, myslkovice

Tak krásnou keramiku jako od pana Vítka jsem již dlouho neviděla. S jeho džbánem chodíme pro pivo nejraději, protože na něm jde vidět ta skvělá práce, kterou do něj vložil.

Karolína T.

Štěpán a Jiřina Jandovi

Hrnčíři, roudnice nad labem

Před několika lety jsme byli v Roudnici za přáteli a tam objevili překrásnou keramiku od Jandových. Jsou skutečně krásné a na každém je poznat šikovnost a zkušenost, se kterou do řemesla jdou. Od té doby si pokaždé, když jsme v Roudnici, odvezeme aspoň dva hrníčky.

Macháčkovi

Petr Kysela

Řezbář, machov

Totem od Petra jsme měli v osadě dobrých pár let, než nám ho ukradli. Díky Petře, že tě to se dřevem nepřestalo bavit a my máme novej, ještě lepší. Howgh.

trempíci z osady Jitro

Michal Zahradník

Sklář, praha

Super, že nejen někde na vesničce v Jablonci, ale i v Praze máme skláře, kterej umí tradiční řemeslo ručně a poctivě. Michal umí ze skla vyrobit všechno. Respekt.

Jirka

Luboš Kotalík

Kovář, volduchy u rokycan

Panu Lubošovi dobrý den ze Svitav. K tomuto šikovnému kováři se vyplatí jet přes půl republiky. Kromě toho, že je zručný, je taky jediný široko daleko, kdo umí ručně hamrovat listová pera u veteránů.

Škodovák

Alexandr Slavík

Řezbář, krumvíř

Děkujeme. S formičkami na perník od Slavíků pekla už moje maminka. S velkou radostí jsme nedávno zjistili, že se ručně vyřezávané formy na perníčky vyrábějí dodnes. A pořád stejně kvalitně.

Jiřina

Viktor Kolbeck

Provazník, nová paka

Opravdu poctiva prace. A u lana je kvalita potreba, jako nikde jinde. Dekuji Vam za skvele provedenou zakazku. 

Josef

Ladislav Hemrlík

Brašnář, rokytnice

Panu Ladislavovi díky za perfektní opravení tašky po dědečkovi, moc si toho vážím. Tenkrát se dělaly poctivé věci a jsem ráda, když vidím, že někdo takto pracuje dodnes.

Miroslava K.

Zdenek Sochor

Sklář, železný brod

Pane, chtěl bych vám poděkovat za to, jak poctivě udržujete a nešidíte toto krásné a poctivé řemeslo. Můj tatínek pocházel z Železného Brodu a byl také sklářem. Měl šikovné ruce a dělal nám všelijaké figurky. Ty vaše mi ho připoměly, děkuji.

Josef

Lubor Březka

Keramik, chotěboř

Máme doma čajový set, několik hrnků a olejolampu. Hned byste je mezi nádobím poznali. Jsou krásné a na první pohled si s nimi někdo dal velkou práci. Děkujeme.

Světlana

Josef Fryzelka

Bednář, vlachovice

U tety, kam jsme jako malí jezdívali, jsme měli nejraději robustní dřevěnou vanu. Nemusím dodávat, že ji má teta dodnes, pořád funguje a velmi mile mě překvapilo, že stejně tak funguje rodinná tradice jejich autorů. Zdravím z Valašských Klobouk

Vladislav N.